Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

mBank, Bankowość Detaliczna BRE Banku S.A.

mBank jest częścią BRE Banku stanowiącą największy internetowy bank lub prościej mówiąc wirtualny bank z bankowością elektroniczną. mBank nie posiada oddziałów, jedynie Centra i Kioski, które nie są w stanie załatwić wszystkich formalności. Słynne mLinie (telefoniczne centrum obsługi klienta) w/g opinii klientów, nie zdają egzaminu. Za każdym razem klient łączy się z inną osobą, która nie zna wcześniej poruszanej sprawy z poprzednim doradcą. Dobry w obsłudze dotąd, dokąd wszystko funkcjonuje bezbłędnie. Bank dla ludzi cierpliwych i z dobrymi nerwami! Kioski sprawdzają się znakomicie we formalnościach związanych z kredytami. Mimo wielu wad, jest stosunkowo tańszy niż inne.

Usługi i produkty mBanku

mBank rozgraniczył swoje usługi i działalność pod względem rodzaju klienta na „osoby prywatne” i „firmy”. Zakres usług i produktów rozmieszczono w taki sposób, by każdy miał nieograniczoną możliwość swobody korzystania z tego wszystkiego.

Konta

Osobom prywatnym udostępniono takie konta jak: osobiste, oszczędnościowe, a także walutowe. Dla firm dostępne są: mBiznes konto, mBiznes plus, mBiznes max, oraz mBiznes max walutowy.

W kontach osobistych do wyboru zaoferowano:

 • eKonto – za otwarcie i prowadzenie konta nie pobiera się żadnych opłat, przelewy przez telefon i internet są bezpłatne, bezpłatne są również wypłaty z bankomatów BZ WBK, Cash4You, eCard, i wszystkich Euronet w kraju i za granicą. Za udział w programie mSaver, nowi klienci regularnie oszczędzający otrzymują nawet do 9% zysku. Do konta wydawana jest karta debetowa z możliwością udziału w programie rabatowym i zniżką nawet do 55%. Zniżki mogą dotyczyć również kart kredytowych mBanku. Istnieje możliwość uruchomienia kredytu odnawialnego.
 • eKonto z internetem – bezpłatny dostęp do internetu 4G w sieci Play przez okres 1 roku. Jak każde eKonto darmowe wypłaty z ponad 4800 bankomatów w Polsce, oraz korzyści z programu rabatowego do 55% za operacje dokonywane kartą debetową lub kredytową. Także tutaj możliwy jest kredyt odnawialny.
 • eKonto dla młodych (18 do 26 lat) – bezpłatne przelewy internetowe i prowadzenie konta. Darmowe wypłaty z bankomatów za granicami kraju. W promocji otrzymuje się bgratis pendrive 8GB, zbliżeniową kartę debetową (jeżeli w miesiącu obroty wyniosą min. 100 PLN), za darmo karta mPykacz, rabaty w wysokości 55% w ponad 2000 sklepach,przez rok darmowe bankomaty w Polsce oraz zniżka w szkołach językowych do 23%.
 • izzyKonto (13 do 18 lat) – bezpłatna karta płatnicza „MasterCard izzyKARTA” oraz bezpłatne prowadzenie konta jest atutem jego. Również dużym plusem jest bezpłatna usługa przelewów przez internet oraz wypłat z bankomatów BZ WBK, Cash4You, eCard i Euronet. Korzyści z programu rabatowego, gdzie zniżki sięgają nawet 55%, a zniżki w szkołach językowych do 23%.

Konta oszczędnościowe to, eMAX oraz eMAX plus. Konta walutowe natomiast nazwano w zależności od rodzaju waluty, tzn. eMAX walutowy CHF, eMAX walutowy EUR, eMAX walutowy GBP lub eMAX walutowy USD. W zależności od rodzaju waluty, konta eMAX są oprocentowane następująco: CHF – 1,50%, EUR – 1,60%, USD – 1,60% oraz GBP – 0,75%.
Oszczędności

W zakresie oszczędności mamy do wyboru przede wszystkim konta oszczędnościowe, lokaty wszelkiego rodzaju oraz konta walutowe. Krótka charakterystyka poniżej.
Z kont oszczędnościowych do wyboru mamy dwa rodzaje:

Konto oszczędnościowe eMAX – z kartą płatniczą charakteryzuje się tym, że możemy je otworzyć przez internet lub mLinię i nie musomy posiadać żadnego minimalnego salda do jego otwarcia. Wpłaty i wypłaty nie prowadzą do utraty odsetek i można dokonywać za pośrednictwem karty „Visa Electron”. Nie ma określonego odgórnie okresu oszczędzania, a kapitalizacja odsetek naliczana jest miesięcznie w wysokości 1,00%. Przelewy z rachunku oszczędnościowego można dokonywać na wcześniej zdefiniowane konto docelowe, zazwyczaj jest to eKONTO czyli konto osobiste.

Konto oszczędnościowe eMAX plus – zachęca naliczaniem comiesięcznych odsetek, których zysk doliczany jest do ponownego oprocentowannia całej kwoty w następnym miesiącu. W ten sposób zysk rośnie w oczach! Nie wymaga się ani minimalnej, ani regularnej wpłaty! Oprocentowanie uzależnione jest od wysokości depozytu i wacha się w granicach od 3,50% nominalne (3,56% efektywne w skali roku) do 5,00% nominalne (5,12% efektywne w skali roku).

Oszczędnościowe konta walutowe można zakładać w zależności od rodzaju waluty. Możliwe są: eMAX walutowy EUR, eMAX walutowy GBP, eMAX walutowy CHF, oraz eMAX walutowy USD. Do wszyskich mamy dowolny i swobodny dostęp przez 24 godziny na dobę z możliwością dostępu przez internet i telefon. Za prowadzenie i otwarcie nie pobiera się opłat, a oprocentowanie naliczane jest co miesiąc. Dla EURO oprocentowanie w skali roku wynosi 1,60%, dla GBP 0,75%, dla 1,50% a dla USD 1,60%. Również w zależności od waluty, do konta wydaje się karty płatnicze na odpowiednią walutę.

Lokaty strukturyzowane to również ciekawa forma oszczędzania, która objęta jest Bankowym Funduszem Gwarancyjnym tzn. 100% ochroną zainwestowanego kapitału. Od lokat nie pobiera się prowizji ani opłat za ich otwarcie. Dostępna jest dywersyfikacja portfela posiadanych aktywów. Można niekiedy odnieść znaczny i ponadprzeciętny zysk z części opcyjnej.

Również polisolokaty można śmiało zaliczyć do formy regularnego oszczędzania. Do założenia przykładowo mLOKATA progres, potrzebna jest minimalna kwota w wysokości 500 złotych. Lokatę można otworzyć przez internet lub mLinię, a okres lokaty trwa 3, 6 lub 12 miesięcy. Progres oprocentowania zaczyna się od 3,50% w pierwszym miesiącu lokaty, a kończy się z 9% ostatniego miesiąca depozytu.

Wysokim oprocentowaniem cieszą się innowacyjne programy regularnego oszczędzania tzw. „Program mSaver” oraz „mSaver plus” Charakterystycnym dla obydwu jest to, że odkłada się automatycznie drobne kwoty po każdej przeprowadzonej transakcji. Wybór procentu jest lub stałych kwot automatycznego odkładania należy do decyzji klienta. Daje to możliwość decydowania o zmianie sposobu oszczędzania oraz swobody wpłat i wypłat oszczędności w każdej chwili. Wśród trzech sposobów oszczędzania do wyboru mamy następujące:

 • zaokrąglanie wydawanych kwot do pełnych dziesięciu złotych,
 • stała kwotapotrącana automatycznie po transakcji w przedziale od 3 do 10 złotych, oraz
 • w procentach przedziału od 1 do 15%

Karty płatnicze

mBank proponuje trzy zasadnicze rodzaje kart. Są to karty kredytowe, karty debetowe oraz karty przedpłacne. Niezależnie od nich, stosowane są również tzw. programy rabatowe i usługi dodatkowe. Do wyboru są następujce karty:

Karty kredytowe

 • MasterCard Miles & More Premium – karty te biorą udział w europejskim programie zbierania punktów zwanymi milami, gdyż zebrane w odpowiedniej ilości pozwolą nam na uzyskać bezpłatne bilety lotnicze, wynajem samochodu lub wymienić na nagrodę rzeczową. Szeroka gama wysokich korzyści rabatowych, bezpłatne ubezpieczenie, osobisty asystent i fachowa bezpłatna pomoc Concierge. Na start otrzymuje się 6000 mil, a każde płacone 3 złote kartą, to 1 mila.
 • MasterCard Miles & More – podobnie jak (MasterCard Miles & More Premium), z tą tylko różnicą, że na start otrzymuje się 4000 mil, a każde 5 złotych przeliczane jest jako 1 mila.
 • World Master Card – również jak dwie powyższe karty, z tą tylko różnicą że na start otrzymuje się 1000 punktów a nie mil. Każde 5 złotych w obrocie bezgotówkowym przeliczane jest na 1 punkt. Za punkty można wybierać odpowiednie nagrody.
 • Visa Platinum – to gwarancja na bezpłatne ubezpieczenie podróżne, assistance oraz NNW. Rabaty u partnerów mBanku oraz limit kredytowy od 10 tysięcy do 200 tysięcy złotych ze spłatami ratalnymi lub jednorazowo.
 • Visa Gold – zapewnia bezpłatne ubezpieczenie podróżne i assistance. Korzystne rabaty w zakupach u parterów mBanku i limit kredytowy od 3 tysięcy do 100 tysięcy złotych z możliwością spłat na raty.
 • MasterCard Standard – jest podstawową kartą kredytową mBanku, która umożliwia płatności zbliżeniowe metodą PayPass. Plusem przy robieniu zakupów u partnerów mBanku są rabaty nawet do 55%. Limit kredytowy wyznaczono na 1500 złotych do 20 tysięcy złotych. Do karty mBank dadaje bezpłatny pakiet ubezpieczeniowy „Bezpieczny MasterCard”
 • Visa Classic

  – to podstawowa karta typu Visa z kredytem w limicie od 1500 złotych do 20 tysiecy złotych. Karta posiada bezpłatne ubezpieczenie „Bezpieczna Visa” Korzyści rabatowe w zakupach do 55%.

 • Visa Radość Życia – również zakupy kartą objęte są rabatami do 55% u partnerów programu rabatowego mBanku. Karta zawiera bezpłatne ubezpieczenie „Bezpieczna Visa” Limit kredytowy dla karty wynosi 1500 złotych do 10 000 złotych.
 • Na wszystkie karty kredytowe jest 54 dniowy okres czasu na spłatę zadłużenia bez naliczania odsetek.

  Karty debetowe
  Krty debetowe gwarantują korzyści z programu rabatowego umożliwiającego zakupy na kartą ze zniżką rabatową nawet do 55%. Znięką udzielają sklepy i placówki handlowo-usługowe , uczestniczące w programie rabatowym mBanku. Za kartę nie pobiera się opłaty miesięcznej w przypadku korzystania z usługi „Pakiet do eKONTA” lub aktywnego korzystania z karty. Karty umożliwiają dokonywanie transakcji zbliżeniowych PayPass do 50 zł. Bezpłatne wpłaty i wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą, bezpłatna usługa cash Back, oraz wiele innych korzyści. Do wyboru są:

 • MasrterCard Debit PayPass
 • Visa Electron payWave
 • MasterCard Debit Gold
 • MasterCard Debit Naklejka
 • MasterCard Debit Brelok PayPass
 • World Debit MasterCard
 • MasterCard Debit PayPass izzyKARTA
 • Visa Electron izzyKARTA
 • Visa Electron eMAX
 • Visa Classic eMAX walutowy
 • Karty przedpłacone
  Karty przedpłącone jak sama zazwa na to wskazuje, są bezpiecznymi kartami płatniczymi, wymagającymi załadowania potrzebną kwotą na dokonywanie transakcji płatniczych jak zakupy internetowe, korespondencyjne czy telefoniczne. Sami decydujemy jaką kwotą załadujemy naszą kartę. Posiadamy w ten sposób dodatkowe zabezpieczenie karty tzw. CVV2. Zabezpieczeniem tym potwierdzamy nasze prawowite posiadanie karty. Do wyboru jest kilka projektów:

 • eKARTA Interia.pl
 • eKARTA Onet.pl
 • eKARTA
 • MasterCard Orange Cash

Kredyty

 • Kredyt gotówkowy – z możliwością zawarcia umowy przez internet od początku do końca i nie tylko dla stałych klientów mBanku. Możliwość uzyskania gotówki na wskazane konto w 15 minut bez zbędnych formalności i możliwością zawieszenia spłaty rat kapitałowych na okres od 1 do 3 miesięcy.
 • Kredyt odnawialny w eKoncie – posiadaczom „Pakietu do eKonta” mBank proponuje kredyt odnawialny całkowicie bez prowizji za jego udzielenie. Odsetki naliczane są tylko od faktycznie wykorzystanej kwoty. Kredyt odnawialny chaakteryzuje się tym, że im wyższa jest kwota kredytu, tym niższe jest jego oprocentowanie. Umowę zawiera się przez internet.
 • Kredyt samochodowy – finasowanie zakupu auta w wysokości 100% jego wartości, maksymalnie do 100 tysięcy złotych bez konieczności dokumentów o dochodach. Możliwość bezpłatnego przewalutowania, oraz zawieszenia spłaty rat a także 10% dodatkowej zniżki przy zakupie ubezpieczenia przez internet.
 • Kredyt samochodowy online – dla stałych klientów mBanku. Możliwość uzyskania go w 15 minut na eKONTO jeszcze przed dokonaniem wyboru auta i sprzedawcy. Wyskość kredytu od 5 do 100 tyś. złotych, rozłożony na raty od 6 do 84 miesięcy.
 • Kredyt samochodowy refinansowy – to możliwość przeniesienia kredytu samochodowego z innego banku do mBanku na korzystniejszych warunkach spłaty. Celem jest refinansowanie zakupu samochodu i dużo niższe raty jak dotychczas. Wysokość od 5 do 200 tysięcy złotych i spłatą od 6 do 120 miesięcy.
 • Kredyt mBank RATY na zakupy w internecie – wrzucając do koszyka zakupy robione w internecie, masz możliwość nie posiadając własnych środków pieniężnych, wybrać opcję płatności „mBank RATY” Dostępna kwota od 300 złotych aż do 20 tysięcy złotych. Okres kredytowania od 3 do 36 miesięcy z możliwością zawieszenia spłaty na okres 1 do 3 miesięcy. Kredyt wnioskuje się bez wychodzenia z domu, tzn. w całości przez internet i bez zbędnych formalności.
 • mEmisja kredyt – na zakup akcji lub papierów wartościowych na rynku pierwotnym Giełdy Papierów Wartościowych S.A. w wysokości do 900 tysięcy Euro. Nie pobiera się prowizji udzielenie kredytu lub wcześniejszą spłatę kredytu mEMISJA. Prawo do kredytu mają jedynie posiadacze usługi maklerskiej „eMAKLER”. Umowa ramowa kredytu jest zawierana na kwotę 1 tysiąca PLN a minimalna kwota kredytu mEMISJA jednej oferty, to 10 tysięcy PLN.

Niezależnie od powyższych kredytów, mBank proponuje także kredtyty hipoteczne należące do tzw. grupy „mPlan hipoteczny”. Celem tych kredytów jest pomoc w zakupie, budowie lub przebudowie domu, mieszkania albo działki budowlanej. Również refinansowanie kredytu lub zakup albo modernizację lub remont lokalu użytkowego w celu wynajmu lub dzierżawy.

 • Kredyt hipoteczny – oprocentowanie jego wynosi od 6,73% do 9,23% PLN. Dostępny w wysokości od 80 do 100 tysięcy PLN. Możliwość otrzymania go również w walucie obcej USD, EUR i GBP do wysokości 110% wartości zabezpieczenia. Okres spłaty do 40 lat, oraz możliwość przewalutowania.
 • Pożyczka hipoteczna – pod zastaw nieruchomości. Cel pożyczki jest dowolny. Udzielana jest w wysokości do 75% wartości zabezpieczenia, na okres spłaty maksymalnie 30 lat. Dostępna w PLN, USD, EUR i GBP. Oprocentowanie pożyczki hipotecznej wynosi od 8,81% a kwota jaką można uzyskać jest 80 do 100 tysięcy PLN. Istnieje możliwość przewalutowania i wcześniejszej spłaty lub jej części bez dodatkowych opłat.
 • Kredyt refinansowy – na spłatę kredytu hipotecznego zaciągniętego w innym banku. Dotyczy spłaty kredytu mieszkaniowego lub kredytu hipotecznego w ramach kredytu konsolidacyjnego. Dostępna kwota to 80 do 100 tysięcy PLN z oprocentowaniem od 6,73% do 9,23% i okresem spłaty maksymalnie do 40 lat. Możliwe jest przewautowanie lub wcześniejsza spłata bez opłat.
 • Kredyt konsolidacyjny – ma zastąpić spłatę innego kredytu lub kilku innych zaciągniętych w innych bankach. Wysokość kredytu nie może przekroczyć 75% wartości zabezpieczenia hipotecznego, a okres spłaty nie może wnieść więcej niż 30 lat. Również i w tym rodzaju kredytu istnieje możliwość przewalutowania i wcześniejszej spłaty bez dodatkowych opłat.
 • Kredyt hipoteczny „rodzina na swoim” – jest przeznaczony na zakup mieszkania własnościowego lub domku jednorodzinnego. Bardzo korzystne oprocentowanie i pomniejszone raty przez pierwsze 8 lat o wysokość dopłat z Funduszu Dopłat, jakie zagwarantował rząd programem „Rodzina na swoim”. Wysokość kredytu jest dostępna w wysokości od 80 do 100 tyś. PLN a okres spłaty do 40 lat. Na zakup mieszkania ustalono maksymalną powierzchnię użytkową do 75 metrów kwadratowych, a dla domku jednorodzinnego maksymalnie 140 metrów kwadratowych. Dokładne informacje zawarte są w ustawie z dnia 8 września 2006.

Inwestycje

mBank dysponuje wieloma produktami inwestycyjnymi. Między innymi są to: usługa maklerska eMakler, Supermarket Funduszy Inwestycyjnych czy Lokata strukturyzowana. Istnieje możliwość zakładania lokat na długoterminowe inwestowanie środków finansowych. Należą do nich takie fundusze i inwestycje jak: mPORTFWEL Plus, mPORTFEL, mIKE – II Filar lub Optymalne Inwestowanie.