Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Kalkulator lokat

Kalkulator lokat i depozytów. Sprawdź ile możesz zarobić. Porównanie wszelkiego rodzaju inwestycji bankowych i para bankowych sprowadza się najczęściej do obliczenia stopnia opłacalności poprzez wprowadzenie dostępnych nam danych w kalkulator lokat m.in.:

1.Wysokość lokaty,
2.Okres lokowania,
3.Częstotliwość kapitalizacji odsetek, lub
4.Oprocentowanie,

nie uwzględniając przy tym innych kosztów z tym związanych. Faktyczne oprocentowanie lokat w skali roku, w stosunku do rosnącej inflacji (zazwyczaj) nie przekracza 2,5%. Dużo osób łapie się na tak wygenerowaną wysokość pieniędzy. Pamiętać powinniśmy, że jest to obłudnie nieodczuwalne i prowadzi do tego, że zakup dóbr czy usług w późniejszym czasie będzie przez to znacznie umniejszony w porównaniu z chwilą obecną. Warto jest również rzucić okiem na ranking lokat, uruchomić kalulator lokat który pomaga częściowo w wyborze najkorzystniejszej.

Żaden kalkulator lokat ani porównywarka lokat nie pokaże nam w ofertach, ukrytych i nieuczciwych niespodzianek. Chwyty takie stosują niestety często banki, jako podstępne reklamy, by na pierwszy rzut oka uczynić je atrakcyjnymi.

Przed podpisaniem umowy na lokatę sprawdźmy czy:

1. Podmiot posiada zezwolenie KNF na wykonywanie czynności bankowych i jakie mamy gwarancje na zwrot wkładów pieniężnych!

2. Maksymalne oprocentowanie podawane w reklamie obowiązuje przez cały okres depozytu, czy tylko jakiś okres lokaty. Pułapką takich reklam są zazwyczaj lokaty progresywne, gdzie banki łapią klienta podając najwyższe oprocentowanie.

3. Czy maksymalne oprocentowanie lokat w nietypowych konstrukcjach, nie dotyczy tylko pierwszego i ostatniego miesiąca trwania lokaty, a pozostałe miesiące na dużo mniejszym?

4. Czy wysokość oprocentowania nie dotyczy innego okresu niż roczny, jeśli oszczędzasz krócej?

5. Czy lokata nieuzależniona jest od założenia konta (rachunku bankowego lub ukrytą sprzedażą wiązaną) w danym banku w zamian za wyższe oprocentowanie?

6. Czy nie stracimy uzyskanych odsetek za czas lokaty przed wycofaniem środków przed terminem zapadłości, itp.?

Lokaty w Polsce są jeszcze najpopularniejszą formą oszczędzania. Banki wiedząc o tym starają się przyciągać klientów coraz to nowszymi ofertami. Lokaty nawet z niewielkim kapitałem są dla banków najtańszym źródłem środków pieniężnych, dlatego przyciągają nawet tą mniej zamożną klientelę których masy dają całkiem pokaźną kwotę.