Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Lokaty bankowe

Lokata – to termin, określający korzyści finansowe płynące z tytyłu zdeponowanych środków pieniężnych na odpowiednim koncie. Istnieją takie lokaty jak: terminowe, dynamiczne, pieniężne, dwuwalutowe czy rentierskie. Depozyty bankowe oraz depozyty międzybankowe zalicza się również do lokat. Są to najczęściej lokaty terminowe, bo deponowane na określony czas. Lokaty w zależności od charakteru można by podzielić na:

Porównaj oprocentowania oraz rankingi lokat i kont oszczędnościowych w różnych bankach. Sprawdź wysokość odsetek które możesz zarobić. Oblicz zyski jakie dają lokaty online i oceń które z nich, po odliczeniu podatku są dobre i opłacalne. Zanim wybierzesz dla siebie te najkorzystniejsze, weź pod uwagę również inflację oraz wzrost stóp procentowych. Weź pod lupę także sytuację gospodarczą kraju i gałęzi przemysłowych, mających bezpośredni wpływ na ich rentowność. Pomocna w tym zakresie jest porównywarka lokat. Spróbuj!

Ostrzeżenie!

Komisja Nadzoru Finansowego w Polsce ostrzega wszystkich obywateli przed powierzaniem środków pieniężnych tzw. „Parabankom”. Szczególnie przyjmowania przez nie wkładów pieniężnych, obciążające je ryzykiem całkowitej utraty lub w części! ( Podmiotom nieposiadającym zezwolenia KNF na wykonywanie czynności bankowych. Przykładem takiego nierzetelnego parabanku był „Amber Gold”. Wykaz podobnych parabanków, znajduje się na stronie internetowej KNF-u, w podanym poniżej adresie URL.)
http://bip.knf.gov.pl/?l=/Urzad_Komisji/042_Ostrzezenia_publiczne/000_index.html

Lokata bankowa jest najczęściej wybieranym w Polsce produktem oszczędnościowym. Bezpieczne oszczędzanie to głowna zaleta banków. Oferują one wysokie oprocentowania. Niestety, nawet najlepsza lokata musi być opodatkowana i wynosi 19%. Do niedawna omijano to tzw. lokatami antybelkowymi, obliczanymi w cyklu jednodniowym czyli dzienną kapitalizacją odsetek. Pozwalało to nam uniknąć płacenia podatku od zysków. Zyski jakie przynosiły korzystne lokaty bez podatku Belki zmieniono na niekorzyść klienta. Sposób naliczania tego konkretnego podatku polega na zmianie sposobu zaokrąglania nie złotówek, lecz groszy do pełnych i to nie w dół lecz w górę. Tym sposobem najkorzystniejsze lokaty bankowe zostały usunięte z ofert dostępnych na polskim rynku.

Lokata na start.

Jedną z najlepszych i zarazem krótkoterminowych lokat oferuje nam Getin Bank. Wysoko oprocentowana lokata na start, jest dwumiesięcznym depozytem. Każdy klient ma prawo do założenia jednej takiej lokaty. Plusem tej lokaty jest oprocentowanie, którego wysokość dorównuje tym długoterminowym sięgającym nawet 24 miesięcy. Lokata na start jest niezwykle interesująca i przyciąga mnóstwo klientów. Podobne oferty o tej samej nazwie i podobnych kondycjach zaczęły promować również inne banki. Najkorzystniejsza jest jednak Getin Banku. Obecnie czas depozytu wynosi tylko 2 miesiące. Minimum wkładu wynosi 500 złotych a maksimum 10 000 złotych. Termin wpłaty depozytu od złożenia wniosku wynosi 2 tygodnie. Lokata na start w Getin Banku dostępna jest tylko online. Inne banki zaczynają powoli dorównywać i stopy procentowe w wysokości 6,5% stają się powoli standardem wszystkich banków.

Lista najlepszych lokat bankowych.