Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Kalkulator Leasingu.

Kalkulator leasingu albo porównywarka leasingu umożliwia klientom zapoznanie się wysokością opłat leasingu. W internecie znajduje się ich, co niemiara i każdy prawie inny. Czy są one, aby tak naprawdę przydatne? I tak i nie! Wszystkie te kalkulatory leasingów wyliczają wysokości opłat, które nie mają żadnego związku z rzeczywistością.

Firmy leasingowe często zmieniają marże. Rzadka aktualizacja kalkulatorów leasingu prowadzi do tego, że pokazują one nierealną wysokość opłat. Z analizy wynika, że oferty leasingu na przestrzeni czasu zmieniają się wielokrotnie, a większość kalkulatorów pokazuje te same i niezmienione stawki od wielu miesięcy. Trzeba pamiętać przy tym, że często zmieniające się ceny leasingu, mają bezpośredni wpływ nie tylko na wysokość Wibor-u, ale również na trendy rynkowe. Wspomniane wcześniej zmiany marż przez firmy leasingowe, oraz wielu innych zmiennych prowadzi do tego, że kalkulatory dostępne w sieci nie uwzględniają ich niestety.

Minusy kalkulatorów leasingu on-line

Jak już wspomniano, kalkulator leasingu często zawodzi poprzez rzadką aktualizację. Autorzy ich zakładają optymistyczne parametry, które nie mają odbicia ani realnego zastosowania w praktyce. Również brak reakcji na obniżki stóp procentowych i w ślad za tym stawek Wibor. Jednym słowem dobry kalkulator leasingu, to taki, który pokazuje aktualny przegląd ofert leasingu, generowany na codziennych obserwacjach prezentowanych przez firmy leasingowe. Niestety takich kalkulatorów prawie, że nie ma, a jeśli już są to może jeden a najwyżej kilka.

Tak jak istnieją dwa rodzaje leasingów (dla osób fizycznych i osób prywatnych), tak istnieją również dwa rodzaje kalkulatorów leasingu. Chcąc dokonać analizy leasingu, powinniśmy zwracać uwagę, dla kogo dany kalkulator został zrobiony. Dla osób fizycznych brane są pod uwagę inne dane niż te, dla osób prywatnych. Kalkulatory online uwzględniają najczęściej takie dane jak: efekty podatkowe leasingu i kredytu, zasady podatkowe, przychody itp. Dzięki takim kalkulatorom jesteśmy w stanie uzyskać jedynie zarys wstępnej kalkulacji. Aby dokładnie obliczyć koszt rzeczywisty naszego leasingu, musimy niestety wejść w bezpośredni kontakt z leasingodawcą i na miejscu ustalić warunki. Leasing również podlega negocjacjom, dlatego wart spróbować handlować oraz odwiedzić nie jeden a kilku leasingodawców, by objąć umową ten najlepiej wytargowany!

Poniższy kalkulator leasingu obliczy nam (w zależności od ceny netto leasingu) wysokość raty miesięcznej netto wraz z procentualną wysokością czynszu, oraz całkowitą sumę opłat. Spełnia on wspomniane kryteria i udostępniono go bezpłpatnie każdemu, kto zamierza porównać wybrane dla siebie oferty. Wystarczy wpisać przedmiot leasingu, cel i jego cenę netto. Pomocną będzie tutaj także wysokość procentowa opłaty wstępnej i czas trwania leasingu. Klikając w „Szukaj oferty” otrzymamy te najlepsze. Możemy z nich wyczytać szukane przez nas wartości detaliczne. Jeżeli ktoś szuka korzystny leasing samochodowy, kalkulator w tym przypadku jest bardzo pomocny. Porównasz dzięki niemu kilka ofert naraz i wybierzesz tą najciekawszą dla siebie.