Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Kredyt samochodowy.

Kredyt samochodowyW ofertach bankowych znajdujemy często takie określenia jak najlepszy lub najtańszy kredyt samochodowy. Nie zawsze pokrywa się to z prawdą. Aby przekonać się o tym czy rzeczywiście tak jest, należało by skorzystać z dobrego kalkulatora. Tylko porównanie ofert wszystkich banków, jest w stanie odzwierciedlić czystą prawdę.

Kredyty na samochód przeznacza się na zakup samochodów nowych oraz używanych. Na te pierwsze, są zazwyczaj potrzebne zaświadczenia o zdolności kredytowej i zatrudnieniu lub stałych dochodach. Chodzi tu bowiem o większe kwoty sięgające do 150 tyś. złotych. Spłaty terminowe sięgają również górnych granic, niekiedy 96 miesięcy. Maksymalny okres spłat, jest jednak najczęściej ograniczony na nie więcej niż 16 lat. Niektórzy specjaliści twierdzą, że jest to najlepszy kredyt na samochód, gdyż najtańszy w oprocentowaniu.

Dla kogo są kredyty samochodowe.

Kredyty samochodowe są udzielane chętnie nie tylko przez banki, ale także przez instytucje poza bankowe. Dzieje się tak dlatego, że samo auto jest już pewnym swojego rodzaju zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy. Dokumenty stwierdzające właściciela auta, w takich przypadkach – są zazwyczaj za zgodą pożyczkobiorcy – przechowywane u pożyczkodawcy. Jest to swego rodzaju zabezpieczenie na spłatę kredytu, bez którego właściciel nie może sprzedać jeszcze nie swojego samochodu. Kredyt samochodowy jaki na nim ciąży musi być spłacony w całości bankowi, a dopiero potem otrzyma papiery wskazujące właściciela auta i tym samym umożliwiające jego sprzedaż.

Czy istnieje kredyt samochodowy bez bik?

Nie! Takie pożyczki udzielają jedynie instytucje pozabankowe. Kredyt na samochód bez bik, lub bez zaświadczeń – jak to niektórzy nazywają – to nic innego jak prywatna pożyczka na samochód. Pożyczają je wyłącznie prywatne firmy lub prywatne osoby, których nie dotyczą przepisy o kredytach bankowych.

Kiedy warto brać kredyt samochodowy na zakup auta?

Najlepiej i najkorzystniej kupuje się samochody osobowe i inne pojazdy mechaniczne zimą, zaraz na początku roku. Dlaczego? Dlatego, że auto stało się o rok starsze i według katalogu, cena jego spadła. Zimą w bankach również zauważalny jest dużo mniejszy ruch w zakupie kredytów, dlatego i tu mamy większe szanse na wynegocjowanie tańszego kredytu. Jak drogi jest obecnie taki kredyt, możemy sprawdzić również tutaj.