Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Kredyt rodzina na swoim – to trzeba wiedzieć!

Kredyt rodzina na swoim jest objęty programem o tej samej nazwie i jest finansowany z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego (w skrócie KFM) poprzez Bank Gospodarstwa Krajowego, który siedzibę swoją ma w Warszawie. BGK (skrót nazwy tego banku) udziela kredyty mieszkaniowe z dopłatą od Skarbu Państwa. Są one preferowane przez Rząd Polski na podstawie ustaw popierających budownictwo mieszkaniowe. Kredyt mieszkaniowy rodzina na swoim jak również kredyt rodzina na swoim dla singli, został uregulowany ustawowo i może z niego korzystać każdy, kto spełnia wymagane warunki. Kryteria i ulgi w tym zakresie reguluje Dziennik Ustaw z 26 października 1995 roku, z późniejszymi zmianami i poprawkami.

Korzyści z kredytu – Rodzina na swoim

Mieszkaniowy kredyt rodzina na swoim, powinien być dużo tańszy od wszelkich innych typu hipoteczny. Porównując go z tymi ogólnodostępnymi, Skarb Państwa dopłaca do odsetek nawet 50%, ale tylko do z góry określonej powierzchni użytkowej domu. Dotyczy to budowy domków jednorodzinnych itd. Z kredytu mieszkaniowego rodzina na swoim mogą korzystać nie tylko Spółdzielnie Mieszkaniowe czy Towarzystwa Budownictwa Społecznego (budujące mieszkania na wynajem w drodze przyznawania ich w oparciu o prawo lokatorskie). Do korzystania z niego mają prawo także osoby prywatne oraz rodziny i single. Muszą one jedynie spełniać wspomniane wyżej kryteria.

Na co warto zwrócić uwagę

W ofercie „kredyt rodzina na swoim” trzeba zwrócić uwagę na wysokość rat w późniejszym okresie spłat. Często po 8 latach spłacania, miesięczna rata przewyższa raty standardowych kredytów! Jest to uwarunkowane niekiedy powierzchnią użytkową domu, która przekracza dotowaną wielkość. Oferty programu „Rodzina na swoim” warto sprawdzić we wszystkich bankach. Należy brać pod uwagę okres spłat, rodzaj rat a nawet rodzaj kredytu. Nie zawsze kredyt preferencyjny programu rodzina na swoim, ten z dopłatą od Państwa jest tańszy od standardowych kredytów mieszkaniowych!

Racjonalne planowanie wydatków

Nie zawsze kwota zaciągniętego kredytu starcza na pokrycie wszystkich wydatków. Szybko drożejące materiały i usługi pchają nas do pobrania dodatkowego kredytu gotówkowego. W ostatecznym rozrachunku jest to dużo droższe od tego, gdybyśmy wzięli jeden mieszkaniowy, ale za to większy. Warto również dokonać porównań długoterminowych okresów spłat kredytu w ratach malejących i stałych. Często raty malejące są znacznie korzystniejsze od rat stałych. Poświęć trochę czasu na te aspekty, a na koniec skorzystaj z dobrego doradztwa!