Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipotecznaPożyczka hipoteczna wymaga dużego wysiłku i sporo czasu na dokonanie odpowiedniego wyboru. Jej warunki powinny być dostosowane do naszych potrzeb i możliwości, patrząc na to daleko do przodu. Wyszukać, obliczyć i umówić się na spotkanie z doradcą finansowym, to zadania dla każdego, kto zamierza pobrać pożyczkę hipoteczną. Zanim jednak umówimy się z doradcą finansowym, powinniśmy się zapoznać ze wszystkimi ofertami dostępnymi na ryku. Powinniśmy porównać wysokości oprocentowań rzeczywistych jak i porównać wysokość pobieranej prowizji za udzielony kredyt. W końcu spojrzeć na wysokość rat, które w przyszłości musimy spłacać, gdyż pożyczka tego rodzaju jest zawierana na długi okres czasu (kilkudziesięciu lat), gdzie dochody nasze w perspektywie czasu mogą się również zmienić na gorsze. Wszystkie te czynniki są bardzo ważne i wpływają znacząco na naszą zdolność kredytową.

Pożyczka hipoteczna udzielana jest pod zastaw nieruchomości, do której my jako pożyczkobiorca mamy prawo własności. W przypadku niespłacania przez nas zaciągniętego długu, pożyczkodawca ( Bank ) zastaw może nam odebrać. Pożyczka hipoteczna może być wykorzystana na dowolny cel, a banki udzielają jej na korzystnym oprocentowaniu i długim okresie spłaty, podobnie jak kredyt hipoteczny. Wysokość pożyczki hipotecznej wynosi najczęściej 80% wartości nieruchomości danej w zastaw. Zdarza się jednak, że banki granicę tą podnoszą do 100% wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie. Maksymalna kwota pożyczki hipotecznej jest ustalana w drodze wyceny wartości nieruchomości. Okres spłaty w zależności od Banku może wynosić 25 a nawet 35 lat. Jedyną chyba zaletą pożyczki hipotecznej jest to, że jest tańsza od kredytu hipotecznego. Pożyczka hipoteczna może być zaciągana w PLN oraz w walucie obcej. Zależy to również od tego w jakim Banku ją bierzemy.

Aby uniknąć jakichkolwiek możliwych kłopotów, na stronie tej znajdziesz nie tylko 10 pożyczek hipotecznych z toplisty, ale również dobry kalkulator do ich obliczania. Pomoże on ci znaleźć również pożyczki hipoteczne z top-listy, ale już dokładnie dopasowanych do naszych wymóg, warunków i wysokości planowanej pożyczki.