Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Pożyczka na dowód

Pożyczka na dowód nie różni się niczym od pożyczki bez BIK. Jaka jest zatem różnica między pożyczką na dowód a kredytem na dowód? Pierwszy model pożyczania oferują prywatne firmy pozabankowe, drugi natomiast banki. Mocna pozycja banków na rynku finansowym, umożliwia częste zmiany a nawet zawyżanie cen konsumenckich kredytów gotówkowych. W proteście na tego rodzaju fakty, zaczęły powstawać prywatne firmy oferujące pożyczkę na dowód i bez sprawdzania BIK. Ponieważ działalność tych firm nie jest podporządkowana prawu finansowemu banków, mogą one stosować bardziej elastyczne warunki dla klienta.

Czy pożyczka na dowód jest dla konsumenta korzystna?

I tak i nie! Na tak, przemawia łatwość uzyskania jej. Mniej formalości i zaświadczeń stanowi o tym, że podejmujemy tego rodzaju pożyczkę. Wystarczy udowodnić naszą tożsamość i bez większych problemów otrzymujemy potrzebną nam kwotę. Pożyczka na dowód osobisty staje się coraz bardziej popularna, ale czy jest ona równie bezpieczna jak kredyt? W tym miejscu należy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie kruczki prawne zawarte w umowach! Szczególnie na te, najmniejszą i niejednokrotnie wyblakłą czcionką pisane. Podpis stanowi wiarygodność i niepodważalność umowy w każdym prawie. Czytajmy i zwracajmy uwagę na wszystko! Jeszcze przed złożeniem podpisu! Nie dopuśćmy do tego, by przed naszymi drzwiami zjawił się windykator! To w zasadzie jedyny faktor na „NIE” dla tych, którzy nie potrafią czytać lub zrozumieć tego co podpisują!

Kredyt na dowód

Kredyt na dowód udostępniany jest przez banki, tak starym jak i nowym klientom. Poza udokumentowaniem tożsamości, nie wymaga się od nich żadnych dodatkowych dokumentów. Praktyki pokazują, że banki – mimo wszystko – większym zaufaniem darzą stałego niż nowego klienta. Często uruchamiają dla nich tzw. kredyt dla bezrobotnych, ale tylko dla tych u których widzą umiejętność gospodarowania pieniędzmi. Kredyt na dowód – w przeciwieństwie do pożyczki na dowód, udzielanej przez instytucje pozabankowe – udzielany jest przez banki dopiero wtedy, gdy zostanie sprawdzona zdolność kredytowa klienta. Mimo, że instytucje pozabankowe nie sprawdzają nas tak dokładnie jak banki, to zaleca się dla własnego bezpieczeństwa korzystać z ofert bankowych. Umowy z nimi zawarte mieszczą się w ściśle określonych przepisach prawnych, które w pewnym stopniu chronią nas – w przeciwieństwie do prywatnych pożyczek – przed holendarnymi długami, albo utratą majątku czy dotychczasowego dorobku życiowego.