Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.

Pożyczka na dowód

Pożyczka na dowód nie różni się niczym od pożyczki bez BIK. Jaka jest zatem różnica między pożyczką na dowód a kredytem na dowód? Pierwszy model pożyczania oferują prywatne firmy pozabankowe, drugi natomiast banki. Mocna pozycja banków na rynku finansowym, umożliwia częste zmiany a nawet zawyżanie cen konsumenckich kredytów gotówkowych. W proteście na tego rodzaju fakty, zaczęły powstawać prywatne firmy oferujące pożyczkę na dowód i bez sprawdzania BIK. Ponieważ działalność tych firm nie jest podporządkowana prawu finansowemu banków, mogą one stosować bardziej elastyczne warunki dla klienta.

Czy pożyczka na dowód jest dla konsumenta korzystna?

I tak i nie! Na tak, przemawia łatwość uzyskania jej. Mniej formalości i zaświadczeń stanowi o tym, że podejmujemy tego rodzaju pożyczkę. Wystarczy udowodnić naszą tożsamość i bez większych problemów otrzymujemy potrzebną nam kwotę. Pożyczka na dowód osobisty staje się coraz bardziej popularna, ale czy jest ona równie bezpieczna jak kredyt? W tym miejscu należy zwrócić szczególną uwagę na wszystkie kruczki prawne zawarte w umowach! Szczególnie na te, najmniejszą i niejednokrotnie wyblakłą czcionką pisane. Podpis stanowi wiarygodność i niepodważalność umowy w każdym prawie. Czytajmy i zwracajmy uwagę na wszystko! Jeszcze przed złożeniem podpisu! Nie dopuśćmy do tego, by przed naszymi drzwiami zjawił się windykator! To w zasadzie jedyny faktor na „NIE” dla tych, którzy nie potrafią czytać lub zrozumieć tego co podpisują!

Kredyt na dowód

Kredyt na dowód udostępniany jest przez banki, tak starym jak i nowym klientom. Poza udokumentowaniem tożsamości, nie wymaga się od nich żadnych dodatkowych dokumentów. Praktyki pokazują, że banki – mimo wszystko – większym zaufaniem darzą stałego niż nowego klienta. Często uruchamiają dla nich tzw. kredyt dla bezrobotnych, ale tylko dla tych u których widzą umiejętność gospodarowania pieniędzmi. Kredyt na dowód – w przeciwieństwie do pożyczki na dowód, udzielanej przez instytucje pozabankowe – udzielany jest przez banki dopiero wtedy, gdy zostanie sprawdzona zdolność kredytowa klienta. Mimo, że instytucje pozabankowe nie sprawdzają nas tak dokładnie jak banki, to zaleca się dla własnego bezpieczeństwa korzystać z ofert bankowych. Umowy z nimi zawarte mieszczą się w ściśle określonych przepisach prawnych, które w pewnym stopniu chronią nas – w przeciwieństwie do prywatnych pożyczek – przed holendarnymi długami, albo utratą majątku czy dotychczasowego dorobku życiowego.