Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Kredyty do wyboru, może najtańszy i najciekawszy?

KredytyKredyty, ale jak najtańsze! To coś, czego szuka każdy potrzebujący. Szukamy pieniędzy na zakup domu, mieszkania, samochodu albo po prostu niedużej gotówki. Oferty różnią się od siebie, a i kredyty nie są sobie równe. O tym powinniśmy pamiętać, by ich nie przepłacać. Potrzebujących nigdy nie brakuje, a Banki swoimi (na pozór) „lukratywnymi ofertami” starają się przyciągać każdego, na kim można choć trochę zarobić. Z tego przecież żyją!

Koszty i wysokości rat

Wiedząc jak wysokie jest oprocentowanie karty kredytowej, oraz jak wysokie jest oprocentowanie, to chętnie wracamy do tradycyjnych i zarazem standardowych kredytów. Coraz częściej i coraz więcej kredytobiorców zwraca uwagę na to, co jest bardziej opłacalne. Czy w polskich złotówkach, czy w obcej walucie? Odpowiedni wybór w odpowiednim czasie, daje nam niekiedy możliwość zaoszczędzenia niemałej kwoty. Kto zamierza zaciągnąć pożyczkę w obcej walucie, to musi znać aktualny przelicznik! Odpowiedni kalkulator może nam w tym częściowo pomóc. W zależności od tego jakich informacji szukamy, również przydatną może się okazać odpowiednia porównywarka.

W menu zatytułowanym „Kredyty” znajdziemy:

 • Kredyty dla firm – różne formy pożyczek dla przedsiębiorstw, korporacji, oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą. Oferty banków, cieszących się dobrym imieniem, zaufaniem klientów, oraz korzystnymi produktami na polskim rynku. Pożyczki lub kredyty na start, które stworzono dla początkujących jednostek gospodarczych na realizację planów lub dofinansowanie dopiero, co powstających firm. Wiele oferentów obiecuje indywidualnie ustalane warunki, nawet bez zabezpieczeń. Pożyczki dla firm oferowane są najczęściej, jako: hipoteczne, inwestycyjne, na działalność bieżącą lub na samochody. Znalezienie odpowiednich finansów dla firmy na dobrych warunkach nie jest łatwe! Może warto rzucić okiem na naszą stronę?
 • Kredyty i pożyczki gotówkowe – również dla osób prywatnych. Na stronie tej znajdują się oferty chwilówek na dowód osobisty, bez zaświadczeń o zarobkach lub zaświadczeń o stałym miejscu zatrudnienia. Także pożyczki gotówkowe z instytucji poza bankowych dla osób mających problemy z BIK. Są to zazwyczaj oferty niewymagające żadnych zabezpieczeń lub ubezpieczeń. Szybko udzielane, małe kwoty i na krótkie okresy spłaty. I tu umieszczono pomocny kalkulator.
 • Hipoteczne – zabezpieczane umową hipoteczną i długoletnią spłatą zadłużenia. Na stronie tej znajdziemy też kalkulator kredytów hipotecznych, umożliwiający porównanie ofert pod względem oprocentowania rzeczywistego, oraz inne ciekawe kryteria od których zależy całkowity koszt naszej pożyczki.
 • Konsolidacyjne – niezależnie od rodzaju zadłużenia. Obojętnie czy była to jedna pożyczka czy kilka kredytów. Mając problemy ze spłatą swojego zadłużenia, możesz je zamienić na jeden o niższych ratach i na niższym oprocentowaniu. Przy okazji można uzyskać dodatkowy zastrzyk pieniężny na bieżące potrzeby. Korzystne oprocentowania i niskie raty w jednym, zamiast kilku. Porównanie takich ofert napewno się opłaci!
 • Mieszkaniowe – interesujące dla podmiotów (TBS) budownictwa mieszkaniowego jak: Spółdzielnie osób prywatnych, Spółki akcyjne lub z o. o. mające na celu późniejszy wynajem mieszkań. Także dla osób prywatnych na zakup lub remont mieszkania własnościowego. Pożyczki tego rodzaju udzielane są najczęściej pod zabezpieczenie hipoteką. Bardzo pomocne rozwiązania dla rodzin i singli. Na stronie znajdują się oferty objęte programem Rządowym „Rodzina na swoim” .
 • Na samochód – oferty na zakup samochodów nowych lub używanych. Eksperci i doradcy finansowi wskażą lub pomogą Ci załatwić wszelkie formalności z zakupem wymarzonego auta. Ciekawe i zarazem interesujące pożyczki. Zamieszczony na stronie link do kalkulatora kredytów samochodowych, pozwoli nam sprawdzić jak drogie są takie pożyczki lub kredyty.
 • Studenckie – informacje dotyczące terminów na składanie wniosków o udzielenie kredytu preferencyjnego dla studentów i doktorantów. Dotyczy one kredytów, które są dotowane dopłatami z budżetu państwa na dużo korzystniejszych warunkach niż inne.
 • Kalkulator kredytowy – obojętnie jakiej pożyczki szukasz, obojętnie jakiego kredytu, obojętnie w jakiej wysokości, i obojętnie na jaki okres zamierzasz się zadłużyć. Tutaj znajdziesz potrzebne kalkulatory i porównywarki, które w przybliżeniu udzielą Ci odpowiedzi jakie masz szanse na otrzymanie kredytu i w jakiej wysokości. Dokładne obliczenia otrzymasz tylko w odpowiednim banku u doradcy, po złożeniu odpowiednich dokumentów.

Kredyty a stopy procentowe!

Kredyty i stopy procentowe to nierozłączne i przeważające kryteria, które decydują o tym czy pożyczymy potrzebne nam środki pieniężne. Nie każdy kredytobiorca orientuje się tak naprawdę we wszystkich reklamowych kruczkach. Stosuje się je najczęściej w lukratywnych ofertach. Im ciekawsza i korzystniejsza jest oferta, tym dokładniej powinniśmy ją przeanalizować! Często dopiero w chwili otrzymania podpisanej przez nas umowy, zauważamy jak drogi jest nasz kredyt naprawdę. Sprawdźmy, zatem jeszcze przed jej podpisaniem takie mierniki jak:

 • Wysokość rynkowej stopy procentowej oferowanego nam kredytu. Rynkowa stopa procentowa w oparciu o oficjalne stopy banku centralnego. Zauważyć należy, że przy udzielaniu kredytów wszystkie instytucje posługują się oprocentowaniem opartym o stopy rynkowe. Wartości te ustalają indywidualnie na podstawie wysokości stopy bazowej lub prościej mówiąc stopy podstawowej.
 • Wysokość stopy nominalnej oficjalnego oprocentowania. Nominalna stopa procentowa w kredytach nie uwzględnia inflacji. Według niej kredytodawca (wierzyciel), w stosunku zobowiązaniowym do kredytobiorcy (dłużnika), za udostępniony kredyt żąda wynagrodzenia przez okres jego spłacania.
 • Realna (rzeczywista) stopa procentowa. Jest to oprocentowanie pomniejszone o wartość inflacji, mające się przyczynić do równowagi pomiędzy podażą a popytem w świecie biznesu kapitałowego.
 • Ważną, braną pod uwagę przy zaciąganiu kredytu jest tzw. efektywna stopa procentowa. Przy ustalaniu jej wysokości uwzględnia się głównie to, jak często naliczane będą odsetki oraz inne czynniki. Wszystkie te zawiłości są trudne do zrozumienia dla nas wszystkich.

Przykład:

Załóżmy, że bierzemy kredyt, oferowany na rocznym oprocentowaniu nominalnym w wysokości 16%. Kwota kredytu to 5 tysięcy złotych. Zamierzamy go spłacić w przeciągu roku, czyli w 12 miesiącach. Prowizja dla Banku za jego udzielenie wynosi 3%. Do ręki otrzymujemy w takim razie nie 5 tysięcy, lecz 4.850 Złotych. Jest to kwota pomniejszona o 150 złotych prowizji. Potrąca się ją najczęściej od przyznanej kwoty. Nasz dług rzeczywisty wynosi, zatem 4.850 Złotych. Tak na prawdę musimy oddać nie 4.850 PLN tylko 5.800 Złotych! Zaciągnięty kredyt 5000, – plus naliczone odsetki 800 PLN (16%). Faktycznie za jego udzielenie zapłacimy 950 złotych (5800 – 4850 = 950) Na przykładzie tym widzimy, że efektywna stopa procentowa wynosi około 19,6% i jest dużo wyższa od tej nominalnej(16%), którą zwodzi się zazwyczaj klienta.

Wniosek! Kredyty można negocjować indywidualnie i uzyskać dogodniejsze warunki spłaty!

 • Zwracajmy uwagę na wysokości miesięcznej kapitalizacji odsetek, gdyż mają one bardzo duży wpływ na koszt ogólny.
 • Zwracajmy uwagę na efektywną stopę procentową, która uwzględnia wszystkie elementy, jakie mają wpływ na koszt całkowity.
 • Zwracajmy uwagę na wysokość prowizji za udzielenie kredytu i te, które płaci się przez cały okres jego spłacania.

Czy warto sprawdzać oferowane kredyty online?

Zaciągając jakiekolwiek kredyty przez internet musimy pamiętać, by nie były to żadne szybkie bez przemyśleń i analiz. Sprawdzajmy wysokość czekających nas rat. Porównujmy kwotę długu z sumą całkowitego zadłużenia razem z odsetkami za cały okres jego spłacania. Każdy kredyt konsumpcyjny powinien być dobrze przemyślany i sprawdzony pod względem jego opłacalności! Porównanie go z innymi jest wskazane!

Każdy, kto nie za bardzo orientuje się w filozofii tanich kredytów, powinien przed jego zaciągnięciem posłuchać co o tym sądzi postronny a nie bankowy doradca. Nie wszystkie kredyty są tak tanie jak je reklamują. Jest w nich wiele kruczków reklamowych, które nie do końca są klientowi wyjaśniane. Zanim podpiszesz umowę o jego udzielenie, weź wniosek do domu! Przeczytaj go w spokoju. Wypisz to, czego nie rozumiesz i daj wyjaśnić niezrozumiałe dla Ciebie sprawy na piśmie. W sądzie nie słowa, a papier i podpis się liczy! Dopiero wtedy złóż podpis jak będziesz pewny, że wszystko zrozumiałeś i zgadzasz się z warunkami zawartymi w umowie. Pamiętaj, że kredyt może być niebezpieczny, gdyż banki głównie z kredytów żyją i na pożyczkobiorcach zarabiają!

Stwierdzenie – Nic nie przychodzi z niczego! – nie dotyczy banków! To oficjalne i swoiste w swoim rodzaju „pasożyty”, którym rodzą się pieniądze z obcego produktu! To najbogatsze instytucje na świecie! Obracając obcym kapitałem, zarabiają wielkie pieniądze! Dlaczego? Odpowiedź jest prosta! Zastanów się! Gdzie otrzymujesz wypłatę? Zresztą my wszyscy! Czy każdy opróżnia swoje konto natychmiast do zera? Z jakich środków pieniężnych otrzymasz kredyt? Banki pieniędzy nie produkują, tylko nimi obracają! Chyba odpowiedź już padła, nieprawdaż?

Limity kredytowe w karcie

Kredyty udostępniane w kartach płatniczych, są również  pożyczkami lub chwilówkami bez oprocentowania, jeżeli w 100% je spłacimy w odpowiednim terminie. Kto posiada stałe miejsce zatrudnienia lub stałe dochody, otrzyma taką kartę bez większego problemu. Dostępne w niej kredyty mają określony limit, którego nie da się przekroczyć. Aby otrzymać ją wraz z odpowiednim limitem kredytowym, nie musimy posiadać konta osobistego w tym banku, ani być jego klientem. Korzystanie z limitu kredytowego przez posiadacza karty, jest opłacalne nie tylko dla jej posiadacza ale również dla banków. Mowa jest o kredycie, który zaciągamy płacąc kartą kredytową. Każdy bank w zależności od rodzaju karty, wiąże z nią odpowiedni okres bez odsetkowy (ca. 8 tygodni). W okresie tym należy spłacić w 100% całość zadłużenia. Po przekroczeniu tego okresu, odsetki naliczane są najczęściej nie od niespłaconej części kredytu, lecz od całej kwoty zadłużenia. Mimo iż naliczane odsetki za tego rodzaju kredyty są wysokie, to i tak korzystanie z nich staje się coraz popularniejsze. Dlaczego? Ponieważ mamy do dyspozycji bezpłtną około 8 tygodniową chwilówkę do naszej dyspozycji, za którą w instytucjach poza bankowych musieli byśmy drogo zapłacić! Płacenie kartą kredytową systematycznie rośnie.