Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Uwaga na aktorskich oszustów i rzekomego wnuczka!

Prawie wszyscy słyszeliśmy o podłych oszustwach młodych przestępców, którzy podszywając się pod kochającego wnuczka, wyłudzają pieniądze od starszych osób, głównie tych grubo po siedemdziesiątce. Niektórzy z nich to prawdziwi amatorzy, którzy łatwo wpadają w ręce policji. Ci bardziej rafinowani i przebieglejsi działają według odpowiednio przygotowanego scenariusz, na który dają sobie trochę czasu. W pierwszym etapie swojego planu, dzwonią do ofiary i prowadzą z nią rozmowę w taki sposób, by uwiarygodnić ją w przekonaniu, że rozmawia z kimś ze swojej rodziny. Krok po kroku, stara się podstępnie wykrzesać prawdziwe dane wnuczka, na którego później zamierza zdobyć swój łup. 

Z upływem czasu w wymyślonej opowieści o jakiejś rodzinnej tragedii, podając się za wnuczka prosi o natychmiastową pomoc finansową w gotówce. Zazwyczaj uprzedza, że on sam nie będzie w stanie się po nie zgłosić, ale przyśle po nie swojego zaufanego przyjaciela lub kolegę z pracy. Zdarza się, że w zależności od rodzaju wymyślonej historyjki nieszczęścia lub okazji na szybki zarobek, proszą o dokonanie przelewu na konto bankowe, albo po prostu oferują wizytę w banku w towarzystwie przyjaciela i wypłatę gotówki.

Takim to sposobem w przekonaniu o spełnieniu dobrego uczynku dla kochanego wnuczusia, pozbywa się swoich oszczędności na rzecz przestępcy!

Wniosek! Nie ufaj na telefon w podobnych sytuacjach żadnej osobie, gdyż jej nie widzisz! Sprawdź wiarygodność informacji, dzwoniąc do tego, od kogo ją otrzymała/eś. Zadzwoń do innych krewnych, by otrzymać potwierdzenie o wiarygodności danego zdarzenia.

Więcej na podobne tematy dowiemy się ze strony internetowej Komendy Stołecznej Policji i Związku Banków Polskich.

Podziel się/Dodaj do ulubionych