Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Słaba pozycja Polskiego Holdingu Nieruchomości na GPW

Inwestowanie w lokaty strukturyzowane, w skład których wchodzi Polski Holding Nieruchomości, nie mają żadnego powodzenia! Priorytetowy akcjonariat Aleksandra Grada nie może się cieszyć dobrym wzięciem. Tak słabego popytu na zakup akcji, których wspólnikiem jest Skarb Państwa nie było od czasu kryzysu w 2008r. Jedną z przyczyn słabego zainteresowania tymi akcjami jest to, że Rząd Polski zmuszony jest sięgać po słabo rozpoznawalne na rynku spółki. Zapas tak znanych jak PZU lub Bank PKO BP już się wyczerpał. Niepokojące jest to, że zakup tych ofert z GPW przez inwestorów jest tak niski! W domach maklerskich rachunków na tego rodzaju akcje jest półtora miliona. Dlaczego więc udział inwestorów ogranicza się tylko do kilku czy kilkunastu tysięcy?

Problem jest w tym, że ceny akcji są zbyt wysokie, a dokładniej mówiąc, „za wysokie”! Nikt, kto zmierza dokonać ich zakupu w detalu, nie może liczyć na żadne upusty, ani bonusy dające szansę zarobku. Skąd biorą się zatem takie wysokie ceny? Proste! To nikt inny jak instytucje finansowe decydują o tym, ile zapłaci drobny inwestor. One, kupując duże pakiety narzucają własne ceny! One też weryfikując wspomniane akcje, uznali że oczekiwania ministra skarbu – co do cen – są zbyt wygórowane!

Wniosek: Warto się zastanowić, czy akcje „obywatelskich” prywatyzacji, które pojawią się w 13.03.2013 na parkiecie, mają w ogóle jakiś sens!

Podziel się/Dodaj do ulubionych