Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

ROR – kto płaci więcej?

Jeszcze do niedawna ROR kojarzony był z kontem, do którego trzeba dopłacać. Bez względu bowiem na wysokość oprocentowania konta, koszty jego prowadzenia przewyższały zyski. Już kilka lat temu rozpoczął się boom na bezpłatne konta dzięki czemu ogromna ilość osób pozakładała sobie konto osobiste. Możliwość założenia darmowego konta rozpoczęła bankowość internetowa. Koszty jego prowadzenia zostały obniżone do zera dzięki temu, że bank istniał jedynie w Internecie i nie potrzebne były dodatkowe pieniądze na opłacenie pracowników oraz kosztów prowadzenia placówek. Następnym etapem były konta oszczędzające. Konto takie stało się  silną alternatywą dla lokaty. Konto osobiste z możliwością oszczędzania środków, umożliwia bowiem wybieranie zgromadzonych pieniędzy wybieranie bez ryzyka utraty odsetek.  W tym też jest takie konto wygodniejsze od lokaty, z której pieniądze można wybrać dopiero po zakończeniu okresu na który została podpisana.

Banki mające w ofercie konto osobiste z możliwością oszczędzania prześcigają się w wysokości oprocentowania i opcjach dodatkowych. Biorąc pod uwagę fakt, że wpływy z lokaty obciążone są 19 proc. podatkiem Belki, oszczędzające konto osobiste jest wyjątkowo dobrym rozwiązaniem.

Serwis internetowy Comperia.pl opublikował wyniki analiz eksperckich dotyczących kont osobistych. Konto osobiste w niejednym banku daje możliwość zarobienia, ale nie w każdym banku. Najwięcej na ROR daje zarobić Bank Ochrony Środowiska, kolejny jest Milenium Bank i BZ WBK.

Co takiego ma BOŚ Bank, że wywindowano go na szczyt rankingu? Konto osobiste w BOŚ Banku mimo, że płatne 10 zł, potrafi przynieść sześciokrotne zyski. Bank bowiem płaci 1 zł za przelew, 3 za polecenie przelewu a za każde 100 zł wydane kartą klient otrzymuje 1 zł.

Kilka banków takie jak Alior Bank, BOŚ, Eurobank, Toyota Bank, BZ WBK czy Millenium zdecydowało się oprocentować swoje konto osobiste ROR. Dzięki temu klienci mogą zyskać nieco na koncie.

Przeprowadzając analizy kont osobistych ROR, analitycy brali pod uwagę  założenia takie jak: 10 zewnętrznych przelewów internetowych w miesiącu, realizację trzech stałych zleceń na obce rachunki w miesiącu, jedna wypłata w miesiącu z obcego bankomatu w kraju w wysokości 200 zł, jedna wypłata na kwartał z zagranicznego bankomatu w wysokości 200 zł. Wszystko t przy miesięcznych wpływach na konto osobiste w wysokości  5 tys. zł oraz średnim saldzie na koncie w wysokości 2,5 tys. zł. Zysk roczny w BOŚ Banku to 174, 25 zł w Millenium, Konto Internetowe pozwala zarobić 84 zł rocznie a Konto Wydajesz & Zarabiasz w BZ WBK pozwala uzyskać 58 zł rocznie. Kolejne banki to Eurobank i 27,48 zł rocznie na koncie Online, Toyota Bank z zyskiem rocznym 15, 69zł oraz Alior Bank  3,70zł rocznie.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *