Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Leasing ratunkiem dla lekarzy i prawników

Jeśli początkujący lekarz lub prawnik chce otworzyć własny gabinet czy kancelarię, najczęściej zastanawia się nad tym, jaki kredyt wziąć na ten cel, jako że koszty wyposażenia są niemałe, szczególnie w przypadku tego pierwszego zawodu. Okazuje się jednak, że kredyty nie są jedynym sposobem sfinansowania tego typu inwestycji. Alternatywą jest bowiem leasing, czyli możliwość korzystania z nabytego sprzętu przez określony czas z tym, że dopóki nie zostanie on spłacony, prawo jego własności ma instytucja leasingująca. Warto poznać możliwości, jakie daje ta forma i porównać je z możliwościami, jakie dają kredyty.

Leasing i kredyty bankowe: niższe opłaty

Bankowy Fundusz Leasingowy daje możliwość zakupu potrzebnego sprzętu, gdy młody lekarz czy prawnik stawia pierwsze kroki w działalności gospodarczej. Porównując leasing i kredyty bankowe warto zwrócić uwagę na nieduże opłaty początkowe związane z tym pierwszym. Dzięki temu, można korzystać z leasingowanego wyposażenia bez ponoszenia dużych kosztów własnych na samym początku. BFL wydaje decyzję w sprawie leasingu do 2 dni. Leasing jest udzielany nie tylko na podstawowe wyposażenie, ale również na specjalistyczną aparaturę i pojazdy.

Leasing i kredyty: mniej formalności

Branża prawnicza i lekarska może liczyć na specjalne traktowanie, które przejawia się w bardzo uproszczonych procedurach, co też jest atutem, jeśli chodzi o wybór: leasing czy kredyt. Potrzebne jest jedynie oświadczenie o wysokości dochodów oraz wniosek dotyczący zawarcia umowy leasingowej. Oczywiście, gdy w grę wchodzi kredyt, tych formalności jest więcej. Wysokość opłaty początkowej zależy od tego, co jest przedmiotem leasingu oraz na jaki okres czasu zawierana jest umowa. Zdarza się, że jest ona obniżona do 0 %. Taka sytuacja na pewno nie zdarzy się, gdy chodzi o kredyty bankowe.

Leasing i kredyty: bonusy podatkowe

Istnieje kilka rodzajów leasingu, które proponuje BFE.

Gdy klient nie należy do grupy płatników VAT, prawdopodobnie najbardziej korzystny będzie dla niego leasing kapitałowy. VAT na sprzęt medyczny to 7 % i płaci się go przy zawieraniu umowy. Raty ustala się na podobnych zasadach jak w sytuacji, gdy bierze się kredyt. W tym przypadku klient może robić sobie odpisy kosztów amortyzacji sprzętu, dopasować do swoich potrzeb okres leasingowania i innych warunków, które obejmuje umowa. Jest to forma dużo bardziej elastyczna niż kredyty bankowe.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *