Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Jeśli umowa z bankiem to na konkretne opłaty

Pomimo wielu ostrzeżeń i głośnych przykładów, niewiele osób zwraca uwagę na treść umów jakie podpisują z bankami.Najczęściej rezygnujemy z dokładnego czytania kiedy umowa jest długa. Tymczasem im dłuższa treść i więcej drobnych druczków, tym bardziej możemy się spodziewać kruczków. Trzymajmy się również z dala od mało precyzyjnych zapisów. Jeśli tylko macie wątpliwości co do jakiegoś zapisu, wymuś na banku, żeby je sprecyzował. Może bowiem on zapisy interpretować inaczej w zależności od potrzeby… banku – nie klienta!

Aby nie wpaść w pułapkę szczególnie uważać należy podpisując umowę na najlepszy kredyt hipoteczny. Są to bowiem ogromne sumy pieniędzy. Nie zwracając uwagi na warunki kredytu można wpakować się w niezłe długi. Uważać należy również na dobre, nowoczesne rozwiązania takie jak kredyt refinansowy na dowód, Jeśli mamy problemy ze spłatą zobowiązań, nic nie zmieni naszej sytuacji oprócz dopływu gotówki. Na co zwracać uwagę, żeby póxniej tego nie żałować?

Unikaj banku, który w umowie umieszcza zapis o możliwści  zmiany warunków na kredyt refinansowy na dowód. Dotyczy to zarówno marży, jaką nalicza bank jak i wysokości oprocentwania. Jeśli chodzi  same oprocentwania, warto zwrócić uwagę czy ich wyskość jest określona w umowie czy może umowa odnosi do tzw. Tabeli Opłat i Prowizji. Tabela taka często zmienia się w trakcie okresu na najlepszy kredyt hipoteczny, przez to opłata za kredyt również się zmienia.

Jeśli otrzymamy od banku dobre warunki na najlepszy kredyt hipoteczny, zwrócmy uwagę na to czy nie jest to sprzedaż wiązana – crosselling. Dobre warunki na kredyt refinansowy na dowód wiążą się zwykle z wykupieniem innych produktów oferowanych przez bank. To co zaoszczędzimy więc na prowizji, bank nadrobi np. opłatami za konto lub kartę kredytową.

Kolejnym sposobem na nadrobienie pieniędzy przez bank jest pobieranie opłat za opóźnienia. Czasem podnosi on wtedy kwotę raty, inne banki zmieniają natomiast warunki cenowe. Pamiętajmy, że bank, który nie zapisał jednoznacznie zasad crossellingu w umowie, nie jest bankiem, któremu mżna zaufać i wziąć kredyt refinansowy na dowód.

Wszelkie niestandardowe warunki zawarte w umowie, powinny d razu wzbudzić czujność klienta. Analitycy firmy NOTUS przygotowali raport „Zamieszkaj bez teściowej”. Według raportu w wielu bankach reguły, według których przyznawany jest kredyt refinansowy na dowód są niejasne.

Dziwne wydają się reguły według których banki wyliczają zdolność kredytową. Przy średnich dochodach 5 tys. zł na dwóch członków w rodzinie zdolność wacha się od 180 tys do 450 tys. zł. Wszystko zależy od tego, jaki procent dochodów stanowią premie a jaki dochody np. z działalności gospodarczej.

Uważać należy również na tzw. scoringi. W każdym bowiem banku zostaniemy inaczej ocenieni. Pzyznając najlepszy kredyt hipoteczny, bank zwraca uwagę na wiek, wykształcenie, miejsce zamieszkania czy łączny staż pracy.

Zanim więc zdecydujemy się na pożyczenie tak ogromnej sumy pieniędzy, powinnśmy sami ocenić czy będziemy w stanie wywiązać się z takich zobowiązań. Jeśli sami przemyślimy taki krok, nie będziemy musieli się obawiac późniejszych konsekwencji. Nawet najlepszy kredyt hipoteczny to zobowiązanie na co najmniej 30 lat – patrzeć na niego trzeba więc z perspektywy zmiany pracy, utraty pracy lub przyszłych innych wydatków.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *