Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Jak nie szpital to bank, czyli tanie pakiety medyczne w banku

Banki robią co mogą, by zatrzymać swoich stałych klientów lub też pozyskać nowych. Oferują im preferencyjne kredyty gotówkowe, karty kredytowe bez konieczności przedstawiania zaświadczenia o zarobkach itd. Ostatnio kuszą też konsumentów różnymi pakietami medycznymi, które kosztują mniej o ok. 15 zł, niż porównywalne pakiety proponowane przez placówki medyczne. Zarobek dla banku jest nieduży, ale dużo częściej jest to skuteczniejszy sposób na podebranie klienta konkurencji, niż atrakcyjne kredyty gotówkowe.

Aby skorzystać z oferty, wystarczy posiadać konto w danym banku. Pakiety pozwalają na korzystanie z usług firm medycznych posiadających rozwinięte sieci placówek. Są to między innymi Medycyna Rodzina, Lux Med i Medicover. Dotychczas pakiety były oferowane klientom BOŚ, BGŻ oraz City Handlowy, niedawno dołączył do nich Lukas Bank. Wszystko to podyktowane jest faktem, że zdecydowanie więcej klientów decyduje się na pakiety medyczne, niż na darmowe karty kredytowe czy też wspomniane kredyty. Można powiedzieć, że dziś działają one podobnie, jak wprowadzana jakiś czas temu, w dużej mierze darmowa dla klientów, bankowość internetowa.

Teraz kilka słów o cenach. Najtaniej jest w BOŚ, gdzie podstawowy pakiet kosztuje 13 zł. Oczywiście im  wyższa cena, tym bogatsza oferta. Lukas Bank proponuje pakiet podstawowy w cenie 40 zł, a obejmuje on możliwość korzystania z opieki lekarza rodzinnego i 6 lekarzy specjalistów. Pakiet rozszerzony to koszt 100 zł i obejmuje on możliwość konsultacji u 19 różnych specjalistów.

Ile zarabiają na tym banki? Stosunkowo niedużo. Po pierwsze zamawiając w danej firmie medycznej dużo takich pakietów, starają się uzyskać jak najniższą cenę, po to by klient zdecydował się na zakup pakietu w banku, a nie bezpośrednio w firmie czy u jakiegoś ubezpieczyciela. Tak więc, od każdego z produktów dostają kilka procent marży. Jednak mimo to, dla banku jest to opłacalne. Koszt pakietu jest bowiem niższy niż koszt, jaki ponosi się wydając, np. bezpłatne karty kredytowe, a oczekiwany skutek – korzystanie przez klienta w dłuższym okresie z usług banku, jest bardziej prawdopodobny do uzyskania.

Jest to więc kolejny instrument walki o klienta – podobnie jak, popularna już dziś, bankowość internetowa z kontami bez opłat za prowadzenie i przelewy. Jest to dużo bardziej skuteczne, niż ostatnie akcje promocyjne, w których banki płaciły gotówkę za założenie konta czy też nagradzały klientów, którzy zamawiali i aktywnie wykorzystywali karty kredytowe.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *