Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Bo najważniejsze jest bezpieczeństwo każdego posiadacza ROR

Każdy posiadacz rachunku oszczędnościowo rozliczeniowego i jakiejkolwiek karty do niego, powinien pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Są one szczególne ważne, również wtedy, gdy w grę wchodzi bankowość internetowa. Nawet najlepsze zabezpieczenia ze strony banku nie zadziałają, jeśli nie będziemy z nimi współpracować. Wygoda, jaką daje nam bankowość elektroniczna i szybkie pieniądze, które możemy uzyskać dzięki kartom, wymagają jednak szczególnej ostrożności.

Posiadający karty kredytowe i debetowe powinni, przede wszystkim, starać się zabezpieczyć swój PIN, jak również nr karty, przed dostaniem się w niepowołane ręce. Jeśli więc mamy go zapisanego, to trzeba go przechowywać w miejscu niedostępnym dla innych. Zapisanie powinno nam służyć w sytuacjach awaryjnych, gdy zapomnimy PIN – u, nie zaś na co dzień, gdy karty kredytowe są przez nas wykorzystywane. Popularna bankowość internetowa wymaga podania loginu i hasła w systemie transakcyjnym, również te dane, muszą być szczególnie chronione. Jeśli mamy problem z zapamiętaniem, to przynajmniej nie powinniśmy zapisywać loginu i hasła w tym samym miejscu. Bankowość internetowa wymaga również tego, by korzystać z niej wyłącznie na sprawdzonych komputerach. Karty kredytowe są popularne z uwagi na, tzw. szybkie pieniądze, czyli możliwość dostępu do środków, których fizycznie nie posiadamy. By jednak nie okazało się, że ktoś niepowołany również z nich korzysta, przy płatnościach obsługiwanych przez karty kredytowe trzeba dbać o to, by nikt niepowołany nie zauważył cyfr PIN-u jakie wprowadzamy na klawiaturze terminala. To samo dotyczy korzystania z bankomatów.

Ostatnio oszuści posługują się, tzw. phishingiem. Metoda ta polega na wysyłaniu pocztą elektroniczną wiadomości, której nadawca podszywa się pod jakiś bank czy znaną instytucję. Maile takie służą do wyłudzania informacji, które mają posłużyć do włamania się na nasze konto lub skorzystania z kart. Wszelkie pytania o karty kredytowe, które posiadamy, o nasze dane osobowe, czy też numery, które wykorzystuje bankowość internetowa, powinny budzić naszą czujność. W razie podejrzeń o phishing należy poinformować o tym policję, bo może to być rzeczywiście sposób złodzieja na szybkie pieniądze z naszego konta.

Szybkie pieniądze w przypadku zwykłej kradzieży portfela, dają również złodziejowi, tzw. karty zbliżeniowe, które nie wymagają potwierdzenia transakcji PIN-em lub podpisem.  Dlatego klienci, którzy je posiadają, powinni szczególnie mieć się na baczności.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *