Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Bankowość internetowa to konto internetowe oszczędzające pieniądze i czas

Bankowość internetowa w Polsce istnieje już od pewnego czasu i choć na początku niektórzy podchodzili do niej nieufnie, dziś wiele osób z niej korzysta, zarówno, jeśli chodzi o konta osobiste, jak i rachunki firmowe. Tym, co zachęca na samym początku do założenia konta internetowego to oszczędność czasu i pieniędzy, to po prostu szybkie pieniądze. Przykładowo, żeby dokonać przelewu nie potrzebujemy wybierać się do oddziału banku, wiec jest to bardzo wygodne. Do swojego konta mamy dostęp zawsze, a nie tylko w godzinach otwarcia banku. Bankowość internetowa wiąże się najczęściej z brakiem opłat za prowadzenie rachunku, za przelewy oraz za kartę. To sprawia, że niektóre firmy, szczególnie te handlujące przez internet, mają rachunki firmowe w kilku wirtualnych bankach. Dzięki temu, klient płac za towar, wybiera konto w banku, do którego sam należy, a pieniądze księgowane są w ciągu kilku minut od przelewu. Można powiedzieć, że bankowość internetowa króluje w handlu sieciowym.  Przy tradycyjnych kontach z dostępem przez internet, przelewy do innych banków są najczęściej płatne, częste ich dokonywanie potrafi znacznie podwyższyć koszty ich utrzymania.

Szybkie pieniądze, jakie daje bankowość internetowa wyrażają się również w tym, że po zalogowaniu się do naszego konta, możemy nie tylko wykonywać przelewy ale, np. doładować telefon komórkowy, złożyć wniosek o kartę kredytowa lub kredyt gotówkowy i to wszystko bez wychodzenia z domu. Ta oszczędność czasu jest doceniana zarówno przez osoby indywidualne, jak i te, które posiadają rachunki firmowe.

Istotne jest również to, że bankowość internetowa to bardzo często pakiet kont, czyli rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy oraz konto oszczędnościowe. Oprocentowanie tego drugiego bywa wyższe niż w tradycyjnych bankach. Wiele banków internetowych prowadzi również programy lojalnościowe, w których nagradza klientów indywidualnymi, preferencyjnymi ofertami dotyczącymi lokat, czy kredytów zarówno, gdy chodzi o konta osobiste, jak i rachunki firmowe.

Bankowość internetowa to w niektórych przypadkach szybkie pieniądze, również, jeśli chodzi o zakup jednostek akcji lub funduszy inwestycyjnych. Logując się na swoje konto, klient ma możliwość ich zakupu oraz sprzedaży. Tak jest, np. w mBanku. Dewiza „szybkie pieniądze” wyraża się również w tym, że niektóre konta dają możliwość bezpłatnego wybierania pieniędzy ze wszystkich bankomatów. Jest to usługa dostępna w części banków internetowych bez dodatkowych opłat albo za drobną miesięczną opłatą.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *