Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Stypendium socjalne dla studentów szansą dla najuboższych

Studia to ogromny wydatek. Mimo, że są one obecnie bardziej dostępne niż wcześniej, wymagają coraz więcej pieniędzy. Więcej osób decyduje się na studia płatne na prywatnych uczelniach. Ci, których nie stać wybierają studia zaoczne i staraj się o pracę. Nawet jeśli uda nam się dostać na studia państwowe – bezpłatne nie oznacza to, że studiujemy za darmo. Kosztują książki, materiały naukowe. Osoby, które nie mieszkają w mieście gdzie studiują muszą jeszcze przygotować się na koszty wynajmu mieszkania.

Dla najuboższych studentów przygotowane są nowe stypendia socjalne. Stypendium socjalne to lepsze rozwiązanie niż pożyczka gotówkowa. Pożyczki bowiem trzeba spłacać a jak tu pożyczka ma być spłacona, skoro nie ma się na to pieniędzy.   W związku z tym najuboższym przysługiwać będą nowe świadczenia socjalne. Studenci mogą ubiegać się o te świadczenia w wysokości: od 100 zł do 600 zł stypendium socjalnego, około 70 zł stypendium na wyżywienie oraz od 80 zł do 300zł stypendium mieszkaniowego.

Aby móc się ubiegać o stypendia socjalne dochód na osobę w rodzinie nie może przekroczyć prgu w granicach 351 do 602 zł miesięcznie. Wysokość świadczenia ustalana jest przez rektora w porozumieniu z uczelnianym organem samorządu studenckiego. Jeśli d tej pory student mógł liczyć jedynie na kredyt studencki, teraz może uda mu się załapać również na pieniądze ze stypendium, ponieważ próg dochodowy na osobę w rodzinie wzrósł o 100 zł.

Comiesięczna, bezzwrotna pożyczka gotówkowa to idealne rozwiązanie dla studentów uczelni zarówno publicznych jak i niepublicznych a jej wysokość zależy od wielu czynników. Przede wszystkim ustalana jest przez uczelnię i jest wyższa dla osób o niższych dochodach. Dodatkowo należy pamiętać, że ta bezzwrotna pożyczka gotówkowa dla studenta nie może przekraczać miesięcznie 1,5 tys. zł.

Bezzwrotny kredyt studencki przyznawany jest na semestr lub rok. Jeśli student zostanie wykreślony z listy studentów lub ukończy naukę przed terminem stypendium zostaje mu odebrane. Aby trzymać kredyt studencki należy złożyć wnioski w określonym czasie na początku roku akademickiego, jeśli chodzi bowiem o stypendium socjalne, wnioski można składać przez cały rok akademicki. Jeśli jednak student złoży wniosek  stypendium socjalne w grudniu, bezzwrotna pożyczka gotówkowa nie zostanie wypłacona za miesiące ubiegłe. Student otrzyma pieniądze od tego miesiąca, od którego złożył wniosek.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *