Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Pomoc dla studentów czyli kredyt preferencyjny

Osoby, które studiują lub mają zamiar studiować mogą spokojnie odetchnąć. Szykują się zmiany, które ułatwią im funkcjonowanie i utrzymywanie się w trakcie nauki. Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na studiowanie. Zwłaszcza osoby z uboższych rodzin, mieszkających poza miastami z uczelniami wyższymi.  Studiowanie bowiem to nie tylko sama uczelnia ale również dojazdy, mieszkanie/akademik oraz żywność…

Nie jeden student ucieszy się więc na wieść o większej pomocy. Studenci mogą się ubiegać teraz o kredyt studencki na preferencyjnych warunkach. Oprócz tego będą mieli zniżki na bilety PKP oraz komunikacji miejskiej. Otrzymają również większą pomoc socjalną.

Jeśl pchodzisz z uboższej rodziny, będzie podlegał Ci kredyt studencki na preferencyjnych zasadach. Największą zmianą jest możliwość otrzymania poręczenia na ten kredyt studencki od skarbu Państwa nawet do 100 proc pożyczanej kwoty. Wzrosły również stawki,  jakie studenci mogą się ubiegać. Obecnie bank może wypłacać miesięcznie aż 600 zł kredytu.  Wszelkie informacje na temat nowego kredytu znaleźć można w treści rozporządzenia z 18 maja 2010 roku w sprawie szczególnych zasad, trybu i kryteriów udzielania, spłacania oraz umarzania kredytów i pożyczek studenckich (Dz.U. nr 87, poz. 560).

Kolej czyli PKP?

Preferencyjny kredyt studencki to nie wszystko. Studenci będą mogli również zaoszczędzić na przejazdach. Już od 1 stycznia 2011 roku ulgi na przejazdy miejskim transportem oraz transportem kolejowym mają wynosić 51 proc (wzrosnąć z 37 proc.). Studenci mieszkający 300 km od miejsca gdzie studiują, którzy wracają na weekendy do domu PKP, zaoszczędzą dzięki zmianom w ustawie do 50 zł miesięcznie. Nie zaoszczędzi budżet Państwa, którego będzie to kosztować 75 mln zł.

Pomoc dla studentów czyli kredyt preferencyjny

Pomoc dla studentów czyli kredyt preferencyjny

Kiedy kończą się studia, studentów czeka zderzenie z rzeczywistością. Kończy się kredyt studencki, kończą się zniżki i przywileje.  Bank  nie kojarzy się już z wypłatą kredytu  raczej z jego spłatą. Kolejna zmiana ma na celu pomoc w przystosowaniu się osób po studiach do normalnej – nie ulgowej codzienności.   Od nowego roku akademickiego, planowane jest również wprowadzenie zniżek dla studentów po I stopniu studiów do 31 października, jednak nie dłużej niż do ukończenia 26 lat. Do tej pry studenci przez okres wakacji zmuszeni byli podróżować na pełnopłatnych warunkach. Nawet jeśli dostali się na studia magisterskie. Przez to bilety miesięczne przez 3 miesiące kosztowały studnetów Warszawskich 78 zł zamiast 39zł… Ustawa wprowadzająca te uprawnienia jest już po perwszym czytaniu w sejmie. Więcej otrzymają również najubożsi. Nowelizacja ustawy –  Prawo o szkolnictwie wyższym, przewiduje również, że w roku 2011/2012, 75 proc. pieniędzy na świadczenia dla studentów, uczelnia ma przeznaczyć na stypendia socjalne. Do tej pory proporcje te wynosiły 50 do 50 proc. Dzięki temu więcej osób otrzyma stypendium socjalne i mniej będzie zmuszonych zadłużać się, biorąc kredyt studencki.

Osoby zdolne  też rzadziej będą zmuszone odwiedzać bank. Rząd chce również przeznaczyć więcej pieniędzy dla najlepszych studentów. Od 1 stycznia 2012 roku, studenci uczący się w tzw. wiodących ośrodkach naukowych, mogą liczyć na stypendia w wysokości 1,5 tys. zł miesięcznie. Otrzymywać je będą przez 10 miesięcy w danym roku akademickim.

Osoby ubiegające się o kredyt studencki na preferencyjnych warunkach powinny złożyć wniosek w dniach od 1 października do 15 listopada 2010 roku. Do wniosku należy dołączyć dokumenty świadczące o wysokości miesięcznego dochodu na osobę w rodzinie oraz dokumenty świadczące o zabezpieczeniu kredytu. Poręczenie takie może dostarczyć między innymi  Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Aby trzymać kredyt studencki  trzeba rozpocząć studia przed ukończeniem 25 roku życia oraz przedstawić w banku ważną legitymację studencką do 31 października i 31 marca.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *