Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Polepszająca się egzystencja banków

Polepszająca się egzystencja banków

Polepszająca się egzystencja banków

Od opublikowania raportu z wynikami finansowymi za ostatni kwartał bieżącego roku Bank Millenium rozpocznie okres podobnych publikacji przez inne banki giełdowe. Analitycy przewidują, że wszystkie banki wypadną lepiej niż kwartał wcześniej. Najwyższą dynamiką wykażą prawdopodobnie Kredyt Bank oraz BRE Bank, gorszy wynik mógł osiągnąć Getin Holding. Sytuacja banków jest dobra, choć nie widać jakiegoś wzrostu zainteresowania ich ofertą. Cały czas popularnością cieszą się kredyty. Szczególnie kredyty hipoteczne. Jeśli chodzi o depozyty, to ich kwoty stopniowo się zmniejszały. Liczba osób, które brały inne kredyty niż hipoteczne, była raczej niewielka. To jeśli chodzi o klientów indywidualnych.

Dużo gorzej było wśród przedsiębiorców. Znikoma liczba firm decyduje się na kredyt, by uzyskać środki na inwestycje czy bieżące potrzeby. Również w tym sektorze częściej sprzedawany jest kredyt hipoteczny niż gotówkowy. Większość banków obniżyła też rezerwy będące zabezpieczeniem, w przypadku, gdy są niespłacone kredyty.

Jeśli chodzi o konkretne liczby, to prawdopodobnie Millenium zarobił 71 mln zł netto, to dużo lepiej niż przed rokiem, kiedy to wykazał straty w wysokości 87 mln zł. Prawdopodobnie zysk wszystkich banków giełdowych wzrósł o 5-10 % w stosunku do poprzedniego kwartału. Dzięki wspomnianemu zmniejszeniu rezerwy na kredyty bankowe, które mogą nie zostać spłacone, bardziej dynamiczniej rozwijały się wspomniane wcześniej dwa banki (Kredyt Bank i BRE Bank).

Przewidywania na IV kwartał zakładają obniżenie zysków na rzecz większych kosztów i rezerw. Prawdopodobnie kredyty bankowe na zakup mieszkania nadal będą cieszyły się większą popularnością niż pozostałe, szczególnie w sytuacji planowanych zmian w rządowym programie „Rodzina na swoim”, który pozwala młodym małżeństwom na to, by uzyskać preferencyjne kredyty bankowe na zakup swojego pierwszego mieszkania lub domu. Od nowego roku mają się pojawiać coraz to nowe ograniczenia co do nieruchomości, na jakie można będzie wziąć kredyt bankowy w tym programie. Tylko do lipca następnego roku taki kredyt może posłużyć do zakupu nieruchomości na rynku wtórnym, po tej dacie zakup możliwy będzie wyłącznie na rynku pierwotnym

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *