Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Leasing prawda o korzyściach dla młodych przedsiębiorców

Każdy nowy przedsiębiorca ma do wyboru dwie drogi do pozyskania środków na zakup firmowych aut: kredyt samochodowy lub leasing. To, co odróżnia kredyty od leasingu to fakt, że w tym drugim przypadku firma leasingowa ma prawo własności do samochodu, aż do momentu spłaty ostatniej raty. Bywa tak, że leasing jest bardziej dostępny dla przedsiębiorcy niż kredyt. Szczególnie, jeśli chodzi o niewielkie firmy, które dopiero co stawiają pierwsze kroki.

Leasing łatwiejszy niż kredyty

Właściciel takiej firmy udając się po kredyt samochodowy, może spotkać się z warunkiem, że jego działalność musi trwać minimum rok. Jeśli zaś chodzi o leasing, wystarczy, by firma istniała od 3 do 6 miesięcy. Bank generalne stawia większe wymagania, starając się przez to ograniczyć ryzyko, jakie ponosi dając komuś kredyt. Tak więc, klient ubiegający się o kredyt samochodowy musi mieć odpowiednią zdolność kredytową i brak innego zadłużenia. Firmy leasingowe też wyznaczają pewne warunki. ale są one łagodniejsze.

Jeśli chodzi o ilość formalności do załatwienia, to tutaj również forma leasingu wygrywa. Wszystko dlatego, że w przypadku kupna samochodu sfinansowanego przez kredyt, właścicielem pojazdu jest kupujący, natomiast w przypadku leasingu firma go udzielająca, ma dodatkowe zabezpieczenie w postaci własności auta.

Co daje leasing, a czego nie dają kredyty

Poza tym, firma leasingowa specjalizuje się najczęściej również w obsłudze rzeczy, które leasinguje, w tym przypadku samochodów. Dzięki temu kupujący ma możliwość uzyskania tańszego ubezpieczenia, serwisu itp. Oprócz tego umowy leasingowe są bardziej elastyczne niż te na podstawie, których bierze się kredyty w bankach. Dużo łatwiejsza jest cesja umowy leasingowej niż przekazanie zobowiązań wynikających z umowy kredytowej na osoby trzeciej. Innymi słowy, jeśli ktoś chce sprzedać auto, które nie zostało jeszcze w pełni spłacone, będzie miał z tym mniej problemów w przypadku leasingu.

Opisane tu różnice między leasingiem a kredytem w banku są najbardziej istotne dla małych i średnich firm zaczynających działalność, które mogą po prostu nie mieć możliwości spełnienia warunków, od których uzależnione jest to, czy bank przyzna im kredyt samochodowy, czy też nie.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *