Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

„Kredyt w koncie” a co na to limit kredytowy?

Banki prowadzą wzmożoną kampanię wszelakich linii kredytowych. Próbują wszystkiego by klienci zadłużyli się w nich. Kredyt gotówkowy, dla wszystkich którzy potrzebują szybkiej gotówki, karty kredytowe czy kredyty w koncie dla tych którzy chcą mieć szybki dostęp do pieniędzy. Wszystko to by klient częściej sięgał po pieniądze, które później będzie musiał spłacać… Kredyty w koncie, w związku z tym, że zapewniają stały dostęp do gotówki stały się ostatnimi czasy bardzo popularne. Wartość ich przekroczyła 11,6 mld zł. W 2010 zadłużenie na kontach wzrosło w porównaniu do poprzedniego o blisko 250 mln zł

Kredyty w kontach preferują nie tylko klienci ale również i banki. Mają one dzięki temu rozwiązaniu ciągle aktualizowane informacje o dochodach i wydatkach klienta przez co mniej ryzykują niż w udzielając najlepszy kredyt gotówkowy.

Open Finance udostępniło wyniki analiz, z których wynika, że  średnie oprocentowanie linii kredytowych wynosi 15 proc. Najdroższy kredyt gotówkowy oferuje Citi Handlowy, który oprocentował kredyty w koncie na 20 proc. Odsetki jednak zostają umorzone, jeśli spłaci się zadłużenie w ciągu tygodnia. Podobne rozwiązania zaproponowały banki Millenium i Lukas Bank. Nordea, Deutsche Bank i Bank Pocztowy oferuje kredyty w koncie z 12-13proc. oprocentowaniem. Oprocentowanie kredytów odnawialnych ustala zarząd banku. Najniższe oprocentowanie na kredyty w koncie ma BNP Paribas Fortis (od 8,9 proc.).

Zasada przyznawania kredytu w koncie jest taka, że bank obniża oprocentowanie wraz z obniżaniem kwoty przyznawanego limitu. Jak informuje Halina Kochalska z Open Finance, istnieją również procentowania progowe, oferowane m.in. przez PKO BP i Pekao. Jeśli klient przekroczy kolejny próg, otrzymuje korzystniejsze oprocentowanie.

Kredyt gotówkowy traci w porównaniu z kredytem w koncie również dlatego, że ten drugi coraz łatwiej otrzymać. Mimo, że część banków nadal utrzymuje opłaty za jego udzielenie na poziomie 1-3 proc. rocznie (w Multibanku wysokość prowizji dochodzi czasem do 5 prc.), wiele z nich powoli z nich rezygnuje. Takie oferty, mimo, że czasowe są obecnie w Lukas Banku oraz w ING Banku Śląskim. Polbank pobiera prowizję jedynie przez pierwszy rok w wysokości 1 proc. W kolejnych latach nie pobiera już żadnych opłat.

Należy pamiętać, że na kredyty  odnawialne obowiązują minimalne kwoty. W przypadku BPH jest t 75 złotych. Aby kredyty były opłacalne w tym banku, należy wziąć minimum 1000 zł. W przeciwnym razie prowizja będzie taka sama jak gdybyśmy brali 3,7 tys. zł kredytu.

Aby móc ubiegać się  kredyty w koncie, trzeba spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest przedstawienie historii rachunku z ostatnich 6 miesięcy.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *