Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Konto oszczędnościowe i jego zwiększająca się popularność

PKO BP podał ostatnio informację, że już milion klientów korzysta z konta oszczędnościowego jakie proponuje, a kwota jaka się na nich znajduje to w sumie 17,7 mld zł. Niektórych analityków zastanawia popularność tego produktu finansowego. Okazuje się bowiem, że niczym szczególnym się on nie wyróżnia wśród produktów innych banków. Tymczasem dzięki osiągniętym wynikom udział PKO BP w rynku kont oszczędnościowych wynosi 16 %.

Według badań przeprowadzonych przez  MillwardBrown SMG/KRC, 50 % Polaków przyznaje się do oszczędności ulokowanych w bankach. Jeśli chodzi o produkty finansowe, które wybierają do ich lokowania, to 25 % decyduje się na założenie lokaty, a 22 % wybiera konto oszczędnościowe.  Dodatkowo, analitycy szacują, że konsumenci w połowie tego roku posiadali 107 mld zł na kontach oszczędnościowych.

Ale wróćmy do konta POK BP. Wysokość oprocentowania jest zależna od tego jaka kwota znajduje się na koncie. Jeśli nie przekracza 999,99 zł wówczas oprocentowanie wynosi 3,10 %, jeśli zaś zgromadzonych środków jest 200 tys. zł lub więcej wówczas oprocentowanie podwyższa się do 4,20 %. Naliczanie odsetek następuje co miesiąc, w tym trybie też doliczane są do rachunku.

Okazuje się, że przynajmniej kilka banków oferuje lepsze warunki, jeśli chodzi o oprocentowania kont oszczędnościowych. Przykładowo:

Polbank oferuje swoim klientom aż 6,17%,
Bank Pocztowy 4,30%,
Toyota Bank 3,85-5,30%,
bardziej rozpoznawalny mBank 3,75-4,90%,
Meritum Bank proponuje 4,50 %.

Wymieniać można by jeszcze dalej, ale już teraz widać, że PKO BP nie ma najbardziej konkurencyjnej oferty. Dlaczego więc tylu klientów wybiera jego konto oszczędnościowe? Być może to tylko przyzwyczajenie. Wszystko wskazuje na to, że klienci PKO BP są po prostu przyzwyczajeni z różnych powodów do tego banku. Na pewno bowiem, ich wybór nie jest podyktowany atrakcyjnością oferty. Warto więc, wybierając konto oszczędnościowe, dokonać rzeczywistego  porównania tego typu produktów dostępnych na rynku. Szczególnie, gdy chcemy lokować na nich większe kwoty, wówczas również różnice w ofertach kont oszczędnościowych będą znaczne.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *