Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Bank pożycza i dolicza – jak kreują się marże kredytowe?

Każdy wie, że najłatwiejszy sposób na pieniądze to wycieczka do banku. Szybka pożyczka to rozwiązanie wielu problemów. Nie potrzeba przedstawiać w banku informacji o dochodach, nie sprawdzana jest historia kredytowa w bik. Za takie udogodnienia trzeba jednak zapłacić. Ile? Bank za udzielenie pożyczki pobiera od klientów prowizję. Ale prowizja to nie wszystko. Musimy przygotować się również na płacenie marży. Czy to szybka gotówka czy kredyt hipoteczny marża jest nierozerwalną częścią zadłużenia.

Bank pożycza i dolicza – jak kreują się marże kredytowe?

Bank pożycza i dolicza – jak kreują się marże kredytowe?

Jak się kształtują marże kredytowe na Polskim rynku?

Niejeden bank da najniższą marżę jeśli zdecydujemy się zadłużyć w polskich złotych. Spowodowane jest to zapewne faktem, że kredyty w polskich złotych traciły ostatnio dużo przy tych, udzielanych w walutach, zwłaszcza przy kredytach we frankach szwajcarskich. Ich poziom obniżał się systematycznie z miesiąca na miesiąc osiągając ostatecznie we wrześniu 2,62 proc. Największe obniżki na kredyty w polskich złotych oferował Bank BPH, który swoim klientom, kredyty pod hipotekę feruje z 2,6 proc. marżą.  Bank BPH udzieli kredytu z jeszcze niżsża marżą, na poziomie nawet poniżej 2 proc, jeśli stara się  taki kredyt osoba łącząca kredyt z innymi produktami. Jeśli więc masz historię w banku, karty kredytowe, konta osobiste, Kredyt pod hipotekę będzie dla Ciebie łatwy do osiągnięcia jak szybka pożyczka.

Dla porównania, bank Millenium udziela promocji na 0,3 proc. Dodatkowo nie pobiera prowizji jeśli stara się  kredyt stały klient banku. Bank Ochrony Środowiska natomiast po raz szósty obniżył ceny kredytów hipotecznych. W banku BNP Paribas Fortis możemy liczyć na obniżenie marży nawet o pół punktu.

Jeśli chodzi o kredyty walutowe najwyższe marże mają kredyty udzielane w euro. Średni poziom marż w standardowych ofertach wynosi około 3,87 proc. Oferty cross-sellingowe natomiast  to marże na poziomie niewiele wyższym niż 2,5 proc.

Popularna tak do niedawna szybka pożyczka we frankach szwajcarskich ma marżę na poziomie 5,5 proc. Średnia ta zmniejszyła się nieznacznie od sierpniowego wyniku. Wpływ na to miało według Natalii Czaplewskiej obniżenie marży przez Deutsche Bank. To jest właśnie powodem zmiany nastawienia do kredytów we frankach. Są obecnie coraz rzadziej wybierane. Niewiele lepiej się ma sytuacja  z marżą w przypadku pakietów. Średnia marża wzrosła prawie o pół punktu proc. do 3,93 proc.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *