Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Bank internetowy Inteligo odświeża swoją ofertę

Bankowość internetowa w Polsce ma się dobrze i walczy o coraz to nowych klientów. Po Getin Noble Bank, również Inteligo będący własnością PKO BP zdecydował się na nowe propozycje dla swoich klientów. PKO BP chce, by w 2012 roku bankowość internetowa Inteligo przyciągnęła milion klientów. Ale Inteligo to nie tylko konto, dlatego kolejne założenia dotyczą promocji takich produktów jak: kredyt gotówkowy i karty kredytowe. W ciągu dwóch lat bank chce, by na kredyt gotówkowy zdecydowało się 165 tys. klientów, a na karty kredytowe 300 tys.

Podejmowane działania są walką o klientów z takimi graczami, których bankowość internetowa jest w Polsce znana i rozpoznawalna, a więc z mBakiem, Alior i MultiBankiem oraz kilkom innymi. Oferta będzie kierowana głównie do ludzi młodych decydujących się na swoje pierwsze konto. Szacunkowo określa się, że ich liczba w ciągu najbliższych lat będzie wynosić ok 8,6 mln. Jakie więc nowości wprowadza u siebie bankowość internetowa Inteligo? Konto internetowe stanie się darmowe, wcześniej jego miesięczny koszt wynosił 5 zł. Przypisana do niego jest karta płatnicza, która może funkcjonować jak karty kredytowe i debetowe, zależnie od życzeń klienta. Będzie on też zwolniony z opłat za nią, jeśli wykona transakcje bezgotówkowe na kwotę minimum 100 zł. Wprowadzono też możliwość wybrania abonamentu w wysokości 4 zł (o złotówkę taniej niż w mBanku), po opłaceniu którego można bezpłatnie korzystać ze każdego bankomatu na świecie.

Cóż widać, że powoli walka o klienta w tym sektorze nasila się, ale szczerze mówiąc zmiany proponowane przez Inteligo nie są jakieś rewolucyjne. Można powiedzieć, że naśladuje on inne banki internetowe. Przykładowo mBank od samego początku proponuje klientom darmowe konto i brak opłat za karty do niego. Jeśli zaś chodzi o karty kredytowe, to dla swoich stałych klientów, proponuje te najbardziej podstawowe bezpłatnie bez konieczności spełnienia warunków minimalnej kwoty transakcji bezgotówkowych. Bardzo wygodna jest też możliwość zdecydowania się na kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu. Wystarczy w systemie transakcyjnym wybrać wniosek o kredyt gotówkowy, wypełnić go i czekać na decyzję banku. Sposobem na utrzymanie klientów, które mBank stosuje regularnie są częste propozycje dla stałych klientów. Mogą to być karty kredytowe, do których uzyskania potrzebne jest tylko podpisanie przesłanej przez bank umowy albo wcześniej wspomniany kredyt gotówkowy z minimum formalności i na lepszych warunkach. Tak więc przed Inteligo jeszcze trochę zmian, jeśli chce wybić się ze swoją ofertą spośród innych banków internetowych.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *