Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Wybory samorządowe dobrym zarobkiem dla banków

Wybory samorządowe dobrym zarobkiem dla banków

Wybory samorządowe dobrym zarobkiem dla banków

Zbliżające się wybory samorządowe, są dla wielu banków szansą na spory zarobek. Chodzi tu przede wszystkim o finansową obsługę jednostek samorządu. W końcu, nie zawsze musi się to wiązać z koniecznością brania udziału w przetargu. I nie największym zyskiem są rachunki firmowe magistratu. Przecież samorządowi podlegają różne firmy oraz instytucje, które również operują pieniędzmi. Wystarczy tylko wspomnieć o różnego rodzaju zasiłkach, które wypłacają Ośrodki Pomocy Społecznej. Obsługa takich instytucji, to wydanie wielu kart debetowych do wypłacania owych zasiłków.  Często też gmina, by sfinansować różne inwestycje, pozyskuje środki zaciągając kredyty. Dla banków istotne jest to, że owe kredyty bywają wysokie, a gmina jest najczęściej solidnym i wypłacalny kredytobiorcą.

Często bank, obsługujący dany samorząd i prowadzący jego rachunki firmowe dla firm, stopniowo przejmuje obsługę finansową, takich podmiotów jak przedsiębiorstwa oczyszczania, kanalizacji, transportu. Wówczas, ich rachunki firmowe również generują zyski dla banku. Tym bardziej że obrót w tych podmiotach jest regularny i często są to duże kwoty pieniędzy. Również one nierzadko sięgają po kredyty, w celu sfinansowania modernizacji swej działalności czy wówczas, gdy potrzeba wkładu własnego by, np. otrzymać jakąś unijną dotację. A jeśli już mowa o dotacjach – dla potrzeb różnych projektów, również otwiera się specjalne rachunki firmowe, na które owe dotacje wpływają.

Kolejnymi podmiotami podległymi samorządowi są ośrodki kultury, o mniejszym znaczeniu dla banków, oraz przedsiębiorstwa zarządzające nieruchomościami komunalnymi.

Dla banku ważne jest to, że wzięty przez taki czy inny samorząd kredyt, niemal na pewno zostanie spłacony. W końcu wszyscy samorządowcy wiedzą, że niespłacony kredyt może skończyć się oskarżeniem o niegospodarność, utratą urzędu i zakończeniem kariery.  Dlatego przed wyborami bankowcy analizują, czyją kampanię wesprzeć. Kredyty na finansowanie działań komitetów wyborczych są coraz popularniejsze, a dla banków mogą być szansą na uzyskanie później większych zysków. Oczywiście jest też pewne ryzyko – kredyt dany komitetowi, który przegra, może być marnym interesem, a reakcji wyborców nigdy nie można przewidzieć w stu procentach. Innymi słowy taki kredyt może przynieść albo duże zyski, albo też duże straty, jednak większość bankowców jest skłonna do tego, by zaryzykować, starając się, oczywiście, to ryzyko ograniczyć do minimum.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *