Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Windykacja należności wobec banku

Banki coraz mocniej walczą o klientów, oferując im coraz to nowe ułatwienia w korzystaniu ze swoich usług. Jednym z takich ułatwień są tak zwane szybkie kredyty, gdzie czas, między podpisaniem umowy a otrzymaniem pieniędzy, jest bardzo krótki. Inne banki mianem szybki kredyt określają sprowadzenie do minimum formalności przy zawieraniu umowy. Trzeba jednak uważać, bo czasem szybkie kredyty mogą wiązać się z wysokim oprocentowaniem, szczególnie jeśli nasza zdolność kredytowa jest niska. Bank musi jakoś zabezpieczyć się przed ryzykiem niespłacenia przez klienta należności. Niemniej wiele jest takich sytuacji, że pieniądze są potrzebne natychmiast, wówczas szybki kredyt może być jedynym wyjściem.

Windykacja należności wobec banku

Windykacja należności wobec banku

Czasem jednak jest tak, że klient spłaci kredyt gotówkowy, po czym otrzymuje informacje od firmy windykacyjnej o długu, który rzekomo ma wobec banku. Cóż, trzeba przyznać, że jest to sytuacja stresująca, jednak niezależnie od tego czy spłacaliśmy tak zwany szybki kredyt, czy też tradycyjny kredyt gotówkowy, nie powinniśmy wpadać w panikę.

Jedno jest pewne, unikając rozmów z przedstawicielami firm windykacyjnych niczego nie osiągniemy, ani nie rozwiążemy problemu. Dlatego warto rozmawiać i dążyć do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Jeśli wiadomość o tym, że nasz kredyt gotówkowy albo odsetki od niego nie zostały spłacone dotarła do nas pocztą, warto na adres nadawcy wysłać informację, że spłaciliśmy nasze zobowiązanie lub też zadzwonić na podany numer kontaktowy i powiedzieć to samo. Dobrze jest też skierować do banku prośbę o wyjaśnienie tej sprawy.

Ostatecznie, warto też pamiętać o przedawnieniu. W sytuacji, jeśli bank nie podał konsumenta do sądu, zobowiązania, które zaciągnął, biorąc kredyt gotówkowy lub inny, przedawnią się po upływie trzech lat. W przypadku drogi sądowej okres przedawnienia to 10 lat.

Czasem jednak, to firmy windykacyjne mają rację, a nam się może wydawać, że wszelkie zobowiązania spłaciliśmy. By takich sytuacji uniknąć, trzeba w każdej sytuacji nie kierować się folderami polecającymi szybkie kredyty, lecz ich warunkami zawartymi w umowie. Chodzi o to, byśmy rzeczywiście wiedzieli na co się decydujemy i by szybki kredyt był dla nas pomocą, a nie powodem do jeszcze większych zmartwień.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *