Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego z niskim wkładem

Większość banków, nie wymaga ubezpieczenia kredytu na mieszkanie lub dom. Jest to dodatkowa opcja, z której klient może skorzystać aczkolwiek nie musi. Jednak, jeśli planujemy wziąć kredyt całkowicie finansujący zakup mieszkania, musimy się liczyć z tym, iż bank będzie wymagał ubezpieczenia. Dlaczego? Bowiem z obawy przed zaległościami w spłatach rat lub ich całkowitym brakiem, banki chcą się uchronić.

Dane statystyczne pokazują, iż kredytobiorcy, którzy nie dołożyli swoich funduszy w zakup mieszkania- w gorszym stopniu  obsługują swoje kredyty. Jeśli interesuje nas kredyt  na dom czy mieszkanie finansująca w stu procentach jego zakup bez konieczności ubezpieczenia kredytu, nie zgłaszajmy się do Getin Noble Bank. Nie udostępnia on takiej opcji, nawet swoim długoletnim klientom. Bank BZ WBK ją posiada, jednakże tylko dla klientów spełniających określone wymogi, czyli zarobki wynoszące minimum sześć tysięcy złotych, wiek kredytobiorcy poniżej trzydziestu pięciu lat i konieczność posiadania wykształcenia wyższego.  Banki, które kredytują w dziewięćdziesięciu procentach wartość nieruchomości, nie wymagają ubezpieczenia kredytu. Do nich zaliczyć możemy, Polbank, ING Bank Śląski, Citi Handlowy i HSBC.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego z niskim wkładem

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego z niskim wkładem

Pozostałe banki wymagają wykupienia polisy na kredyt mieszkaniowy o niskim wkładzie własnym. Składkę polisy, najczęściej pobierają w momencie, kiedy kredyt zostanie uruchomiony i jest ona często pobierana z góry na okres od trzech do pięciu lat. Składka ubezpieczenia, wynosi od trzech do czterech i pół procent wartości kredytu. Jednak nie jest to standardem we wszystkich bankach.  Bank BPH, oferuje promocję, w której pierwsze trzy lata spłaty pożyczki, ubezpieczone są za darmo, natomiast w kolejnych latach spłaty kredytu, składka polisy wynosi trzy i sześć dziesiątych procent wkładu, jaki brakuje.  Równie atrakcyjną ofertę posiada DnB Nord. Składka polisy przez pierwsze trzy lata wynosi jeden procent, jednak kredyt w wysokości trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych pobrany na trzydzieści lat wymaga obowiązkowego ubezpieczenia a dodatkowo dwudziesto procentowa składka uiszczana musi być jednorazowo.

Podobną opcję posiada Kredyt Bank. Jednakże tu, bank wymaga trzy i pół procentowej składki ubezpieczeniowej niezależnie od czasu, jaki kredyt ma trwać.

Alior Bank oraz Pekao Bank Hipoteczny wymagają jednorazowo opłaconej składki w wysokości jeden i czterdzieści cztery dziesiątych procent i jeden i dwadzieścia dziesiątych procent.   Deutsche Bank, pobiera składkę raz na pięć lat i wynosi ona cztery i pół procent wkładu, jaki brakuje. Podobnie sprawa wygląda w MultiBanku oraz mBanku, poza wyjątkiem, iż w tych bankach składka płacona jest jednorazowo.  Nie wszystkie jednak banki kredyty ubezpieczają przez cały czas ich trwania, na tych samych warunkach. Tutaj przykład może stanowić Nordea Bank, gdzie w ostatnim czasie składka polis jaką kredyty posiadają, wzrosła o dwadzieścia pięć dziesiątych procenta, a co za tym idzie, wzrosła również comiesięczna rata.

Bank Pekao wymaga opłacania składki, wkalkulowanej w każdorazową ratę kredytu. Czyli do standardowej raty, należy dodać 0, 06 procenta brakującego wkładu. Jak widać w powyższym zestawieniu, w każdym banku kredyty, które są ubezpieczone- wymagają innych kosztów.  Reasumując, najbardziej korzystną propozycję posiada BNP Paribas Fortis, gdyż tu w opcji „Rodzina na swoim”, pożyczka udzielana jest bez konieczności wkładu własnego a przy tym bez wymogów jej ubezpieczenia.  Podejmując pożyczkę długoterminową, warto rozpatrzyć wszystkie oferty bankowe, nie tylko pod względem wysokości oprocentowania, ale także pod względem kosztów dodatkowych, jakie mogą okazać się niespodziewanie duże.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *