Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Tańsze mieszkania dla studentów niż akademik

Każdego roku, w miesiącach przed październikiem, w całym kraju, w dużych miastach i mniejszych krajowych ośrodkach akademickich, wyraźnie ożywia się rynek najmu mieszkań. Jest to oczywiście związane z rozpoczynającym się rokiem akademickim i poszukiwaniem przez studentów lokum do zamieszkania na najbliższy semestr. Ci, którzy nie załapali się na akademik, przebierają w ofertach, których ceny są często bardzo rozbieżne. I choć opłaty za wynajem mieszkań dla studentów nie są najmniejsze, to w tym roku koszt jest przeciętnie niższy od ubiegłorocznego, i to nawet o kilkaset złotych. Wpływ na to miał bez wątpienia kryzys finansowy oraz pogarszająca się sytuacja na rynku pracy. Ponadto, opłaty za popularne akademiki w wielu przypadkach przewyższają koszt potencjalnego wynajmu. Tym samym studenci nie muszą już tak usilnie ubiegać się o tani kredyt studencki na wynajem. Kredyt studencki z przeznaczeniem na wynajem lokum może być więc spożytkowany na inne cele.

Tańsze mieszkania dla studentów niż akademik

Tańsze mieszkania dla studentów niż akademik

Wśród najdroższych miast przewodzi oczywiście Warszawa, gdzie dwupokojowe lokum studenckie można wynająć średnio od 1500 zł za miesiąc, zaś te większe, częściej poszukiwane przez studentów trzy i czteropokojowe, od 1900-2000 złotych. We wszystkich przypadkach to mniej o około 200 złotych niż w roku 2009, choć zdarzają się i korekty kosztów wynajmu o 500 złotych.
Nieco skromniej ceny za wynajem mieszkań dla studentów spadły we Wrocławiu czy Krakowie – tu o około 100 złotych.
Koszty wynajmu pozostały bez zmian w tak ważnym i popularnym ośrodku akademickim jak Poznań. W stolicy Wielkopolski od kilku lat obserwowany jest boom związany ze zwiększonym zainteresowaniem studiami w tym mieście. Poznańscy pośrednicy oferują mieszkania w cenach zaczynających się od 1200 zł za mieszkanie dwupokojowe i 1800 za czteropokojowe. Tutaj tani kredyt może istotnie pomóc w finansowaniu mieszkania.
Oczywiście, tańsze od akademika mieszkania dla studentów nie powodują, że kredyt studencki nie cieszy się wzięciem. Preferencyjne warunki, na jakich przyznawany jest kredyt studencki, warto wykorzystać na inne cele, jakich studentom wszak nie brakuje.
Wspomnieliśmy o najdroższych ośrodkach studenckich, a jakie sa najtańsze? Tutaj na pierwszym planie znajduje się Łódź, w której ceny za wynajem małych mieszkań zaczynają się od 900 i większych od 1400 złotych miesięcznie. I w przypadku Łodzi ceny w porównaniu do roku 2009 nieznacznie zmalały.

A co z osobami, których nie stać na akademik, wynajem mieszkania w samym mieście, ani też na tani kredyt? Poza mieszkaniem w grupie, idealnym rozwiązaniem wydaje się najem lokum na peryferiach miast lub poza obrzeżami tychże, ale posiadającymi dogodną sieć komunikacyjną. Koszty związane z wynajęciem mieszkania potrafią tam być kilkakrotnie niższe.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *