Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Średnie oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego

Banki bardzo chętnie udzielają kredytów, bowiem jest to dla nich podstawowe źródło zarobku. Trzeba powiedzieć, że wielu klientów całkowicie bezwiednie wpada w spiralę zadłużenia, przez co ich miesięczne zobowiązania wobec różnych instytucji finansowych, rosną, znacząco przekraczając możliwą do pokrycia sumę. Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie wielu różnych kredytów w jeden, z niższą ratą. Cudowny sposób na zmniejszenie miesięcznych rat kredytowych nie tylko posiada plusy, ale też obarczony jest kilkoma wadami. Kredyt konsolidacyjny jest udzielany klientom na spłatę zobowiązań kredytowych w innych bankach. Nie jest istotne, jakiego rodzaju będą to kredyty. Klient może więc posiadać kredyty samochodowe, mieszkaniowe, gotówkowe itp.
Zaletą kredytu konsolidacyjnego jest niewątpliwie niskie oprocentowanie, które śmiało może konkurować z tradycyjnym oprocentowaniem, jakie mają kredyty konsumpcyjne. Ma on jednak pewną wadę, a mianowicie zabezpieczenie, które najczęściej stanowi hipoteka mieszkania.

Kredyt konsolidacyjny to zdecydowanie najtańszy kredyt, jaki pozwoli nam na obniżenie miesięcznych zobowiązań wobec banku. Kredyty tego typu mogą zostać przeznaczone na zakup mieszkania, refinansowanie, czyli zamianę kredytu mieszkaniowego, spłatę zadłużenia lub dowolny cel. Kredyty konsolidacyjne mogą opiewać na wyższe kwoty, niż posiadane przez klienta potrzeby, o ile ma on wystarczającą zdolność kredytową.

Oferty na kredyty konsolidacyjne istniejące w bankach, mogą zdecydowanie różnić się między sobą oprocentowaniem. Zależy ono bardzo często od przeznaczenia kredytów. Najtańszy kredyt tego typu będzie dotyczył na przykład kredytu na zakup mieszkania. Z kolei, kredyt na spłatę innych kredytów będzie droższy. Generalnie, średnie oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych wynosi w chwili obecnej około 7-8% na rok. Na oprocentowanie kredytu ma wpływ jego kwota, a także jej stosunek do wartości zabezpieczenia. Do kosztów zamiany posiadanych kredytów na jeden kredyt konsolidacyjny należy doliczyć jeszcze prowizję, jaką pobiera bank.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny może mieć nawet 4% oprocentowanie, niemniej jednak wymaga wysokiego zabezpieczenia jego spłaty. Zaciągając kredyty miejmy zawsze na uwadze to, czy w przyszłości będziemy w stanie spłacać ich kolejne raty.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *