Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Rok akademicki i nowe propozycje kredytowe dla studentów

Rok akademicki i nowe propozycje kredytowe dla studentów

Rok akademicki i nowe propozycje kredytowe dla studentów

Jeszcze nie dawno kredyty studenckie i ich otrzymanie było dość skomplikowaną procedurą, jednak dzisiaj jest to znacznie łatwiejsze, przy czym bank zabezpiecza się na różne sposoby. Najłatwiej jednak studentowi dostać kredyt wtedy, kiedy regularnie zarabia, wówczas zostaje traktowany jak normalny klient banku. Jeżeli zaś uważa, że kredyt studencki nie jest dla niego, wówczas może wybrać takie konto, na którym jest możliwość otrzymania karty kredytowej bądź karty debetowej do określonej kwoty.

Jakie dokumenty są niezbędne by otrzymać kredyt studencki?

Jeśli chodzi o dokumenty, które są wymagane przy jakimkolwiek pożyczaniu pieniędzy od banku wykluczając typowe kredyty studenckie, to dotyczą one głównie dowodu potwierdzającego osiągane stałe dochody. Najlepszym dowodem na to będą regularne wpłaty na konto i to najlepiej prosto z miejsca pracy jako  wynagrodzenie za pracę. Jeśli student chce pożyczyć pieniądze w banku, np. zależy mu na jednorazowym kredycie gotówkowym, a zarabia jedynie pracując dorywczo, to bank najczęściej odmówi udzielenia kredytu z kilku powodów. Warto jednak wtedy skorzystać z usług innej placówki finansowej, bowiem istnieją takie, które traktują studentów na zasadach szczególnych. Dla przykładu MultiBank oferuje coś innego niż kredyty studenckie, bowiem wszyscy, którzy ubiegają się o kartę kredytową w tym banku, muszą dostarczyć dane dotyczące studiów i ich przebiegu, wliczając w to średnią ocen, certyfikaty językowe czy nawet branie udziału w wymianach studenckich. Prócz tego wymagane są również regularne wpłaty prze okres co najmniej 6 miesięcy, a oferowany przez bank limit maksymalny wynosi 3 tysiące złotych. Typowe kredyty studenckie mogą być więc spokojnie zastępowane przez inne odpowiedniki nie powodujące zadłużenia na lata. Podobną do MultiBanku ofertę ma mBank, który wydaje kartę kredytową Euro26 wyłącznie na podstawie średniej ocen, jednak tutaj widełki, w jakich znajduje się taki kredyt to 800-1500 złotych. Niemniej jednak trzeba wspomnieć, że karta ta to również mnóstwo rabatów na całym świecie. ING Bank Śląski wydaje z kolei Pomarańczową Kartę Kredytową wszystkim studentom bez wymogu zaświadczenia o dochodach, jednak należy do wniosku dołączyć deklarację o osiąganych dochodach, przy czym sama kwota kredytowania jest stosunkowo niska i wynosi 500 złotych. Na ratunek studentom ruszył także Bank PKO BP, który udostępnia kredyty wszystkim tym studentom, którzy minimalnie wpłacają na niego 400 złotych miesięcznie. Karta kredytowa tego typu to maksymalna kwota 1 500 złotych. BZ WBK także przygotował ofertę, jednak prócz chwytliwego hasła o dostosowaniu wymagań do grupy klientów, tak naprawdę wiadomo niewiele.

Na powyższych przykładach idealnie widać, jak banki starają się pomóc studentom, oferując im kredyty na nieco innych zasadach niż tradycyjne kredyty studenckie, które po ukończeniu studiów spłaca się przez kilka lat. Niestety realia polskie wymuszają na żakach zaciąganie takich kredytów, a dzieje się to z różnych przyczyn. Jeśli jednak pomoc finansowa ma mieć charakter doraźny, bo student ma określoną kwotę miesięcznie, sponsorują go rodzice bądź pracuje, znacznie lepszym wyjściem może się okazać karta kredytowa z odnawialnym limitem.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *