Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Powodzianie 2010 „Olani zalani”

kredyt gotówkowy dla powodzian

kredyt gotówkowy dla powodzian

Rok dwa 2010 sprzyjał fali nieszczęść. Rozpoczęło się od kryzysu gospodarczego a już w maju nastąpiły pierwsze ulewne deszcze, które to pozbawiły majątku niejedną rodzinę.  Kolejne fale powodziowe trwały praktycznie całe lato. Wiele małych miast i wsi zostało zalanych deszczem a tysiące rodzin, pozbawionych domów.  Pomoc państwa wedle obiecanych spotów reklamowych przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi, miała być stuprocentowa. Po upływie kilkunastu tygodni od powodzi, okazało się, że jest praktycznie zerowa. Społeczeństwu pozostało liczyć na siebie samych.

Firmy ubezpieczeniowe, żądają od domostw które wykupiły polisę dokładnych sprawozdań i oceny strat. Całe procedury trwają miesiącami a ludzie jak nie mieli gdzie mieszkać od czasu powodzi , tak do tej pory nie mają. Dzięki pomocy rodziny i sąsiedztwa, które poniosło mniejsze straty, mogą liczyć na nocleg. Sytuacja jest jak to zwykle w naszym kraju bywa- patowa.  Rząd nie poczuwa się do odpowiedzialności za warunki pogodowe i tak naprawdę nie obchodzi go co przeżywają dotknięte nieszczęściem rodziny.

Po upływie kilku miesięcy od pechowych wypadków, ludzie zaczęli się zastanawiać , w jaki sposób odbudować to, co stracili, wszakże skłania ich do tego także zbliżająca się pora zimowa. Wiele osób zdecydowało się na kredyt gotówkowy, jednak niestety nie wszyscy mogą sobie na takie działanie pozwolić, bowiem dom był ich miejscem pracy. Banki nie udzielają pożyczek nie będąc pewnym iż przykładowy kredyt gotówkowy dla powodzian, będzie spłacany. Pamiętajmy, iż nikt nie chce być stratny i banki także nie interesuje sytuacja powodzian. Obecnie doszło do tego, iż dla niejednych osób, taki kredyt jest marzeniem, bowiem pozwoliłby wyremontować uszkodzony dom. Czy jest szansa na to, aby uzyskać od jakiej kol wiek instytucji pomoc? Na to raczej nie warto liczyć i mimo nieprzychylności wziąć sprawy w swoje ręce. Kredyt okazałby się w takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem, jednak przeszkodą może być tu utrata źródła dochodów.  Nie warto jednak się poddawać i szukać wsparcia w innych instytucjach finansowych. Remont domu przed okresem zimowym  powinien być teraz najważniejszym i pierwszorzędnym działaniem, wszakże po zimie może nie być już co remontować.

Dlaczego kredyt gotówkowy czy budowlany jest tak trudny do uzyskania?

Zapewne wynika to jeszcze z pozostałości po kryzysie gospodarczym. Dla tych, którzy ciągle mają miejsce pracy, kredyt może okazać się wybawieniem i z tego też względu po tak rozległych powodziach wzrosło zainteresowanie tą formą pożyczki. Kredyt na remont czy odbudowę domu to zapewne także duże wyzwanie, bowiem rzadko opiewa on na sumę kilkuset złotych a sięga kilkudziesięciu tysięcy.  Dla osób które okazały się szczęściarzami i woda nie zabrała im całych dobytków-  kredyt gotówkowy  powinien wystarczyć, sęk w tym tylko aby go od banku otrzymać.  Funduszy dla powodzian przecież ciągle brak. Niewątpliwie w naszym kraju nastała era egoizmu. Wspierają się tylko grupy społeczne czyli powodzianie martwią się o innych powodzian a politycy martwią się o innych polityków. Tylko szkoda, że ci drudzy mają większe możliwości. Jest takie mądre przysłowie staropolskie, iż „ przyjaciela poznaje się w biedzie”. Państwo powinno być przyjacielem społeczeństwa, które je tworzy i mu pomagać. Więc czy kraj w którym żyjemy a właściwie jego przedstawiciele są przyjaciółmi społeczeństwa? Ostatnie wydarzenia świetnie pokazują jaka jest odpowiedź na to pytanie.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *