Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

PKO BP w euro na sprzedaż hipoteki

Bank PKO BP podjął decyzje o tym, że wyemituje pierwszą transze euro obligacji o wartości 800 mln euro. Ów papiery przeleżały 5 lat, zostały denominowane w euro, dojrzały i można je sprzedać. Działania banku nie są nieuzasadnione, ponieważ od dawna ów bank, którego kredyty nie są najmocniejszą stroną ze względu na spore koszty, pragnie zaistnieć na rynku hipotek w walutach obcych, w tym euro, a jak wiadomo kredyty hipoteczne w innych walutach są ostatnio chętnie zaciągane, szczególnie przez młode pary. Nie da się jednak ukryć, że głównie władzom banku chodzi o kredyty hipoteczne w euro, ponieważ w dzisiejszych czasach to właśnie waluta europejska jest najbardziej popularna w kredytach dewizowych jeśli chodzi o hipoteki. Niemniej jednak równie popularna jest to waluta wśród firm podejmujących różne inwestycje, wśród których wyliczyć należy eksport do krajów, gdzie euro jest walutą narodową.

O tym, że program emisji średnioterminowych  papierów zostanie otwarty, było wiadomo już w roku 2008 roku, kiedy to prezesem zarządu był Jerzy Pruski. Ostatecznie program ma się zamknąć w kwocie 3 mld euro, ale do pomocy w emisji papierów zaproszono jeszcze dwa banki – HSBC oraz Societe Generale. W projekcie nadzieja, że kredyty hipoteczne PKO BP w końcu staną się bardziej konkurencyjnymi, przy czym będzie możliwość zaciągania ich w walutach obcych.

Nie da się również ukryć, że PKO BP prócz tego, że pragnie uczynić oferowane kredyty przyjaźniejszymi, to także myślał o przejęciu BZ WBK, co miało się stać za sprawą emisji tzw. obligacji podporządkowanych. Niemniej jednak BZ WBK został najprawdopodobniej przeznaczony instytucji finansowej Santander, w związku z czym słupki kursu PKO BP poszły szybko w górę, a inwestorzy liczą na spore zyski. O tym jednak, jak zostanie rozwiązana kwestia dywidend prezes PKO BP  nie chce rozmawiać, by uczynić same działania bardziej skutecznymi. Coraz częściej mówi się również o tym, który bank może zostać pochłonięty przez PKO BP, jednakże obecnie na rynku nie ma większych potencjalnych kandydatów, choć wymienia się np. Kredyt Bank i o dziwo dobrze prosperujący  ING Bank Śląski.

Kredyty hipoteczne, ale również niektóre inne kredyty, nie są najmocniejszą stroną banku PKO, aczkolwiek wiele zestawień rankingowych umieszcza je na pierwszych pozycjach. Wynika to jedynie z tego, że są to kredyty praktycznie zawsze w walucie polskiej, a nie zagranicznych, przy czym te drugie właśnie mogłyby się przyczynić do obniżenia kosztów, jakie trzeba ponieść zaciągając kredyty. Należy mieć nadzieję, że młode małżeństwa chcące założyć dom i zakupić odpowiednie ku temu mieszkanie znajdą kolejną alternatywną ofertę banku oferującego kredyty hipoteczne. Choć jakości usług banku PKO BP nie można odmówić, to przecież zawsze może być lepiej i… taniej.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *