Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Marek Konrad i Jacek Braciak to twarze ING Bank Śląski

Kolejną ofensywę w walce o nowych kredytobiorców rozpoczął ING Bank Śląski. W nowej reklamie Marek Konrad i Jacek Braciak oferują kredyt hipoteczny z formalnościami ograniczonymi do minimum. Innymi słowy, niemal wszystko bank załatwia za klienta. Częścią tej ofensywy jest znaczne obniżenie marży dla klientów, których interesuje pożyczka hipoteczna w naszej walucie. Wynosi ona 0,7 %, czyli jest 3 razy mniejsza od aktualnej średniej marży. Tym samym jest to najtańszy kredyt złotowy.

Niektórzy analitycy uważają, że to odpowiedź na zmiany, które chce wprowadzić od nowego roku Komisja Nadzoru Finansowego, w celu zmniejszenia liczby kredytów mieszkaniowych w obcych walutach na rzecz złotowych.

Niestety, ów najtańszy kredyt aktualnie dostępny jest tylko dla nielicznych. Sprawiły to warunki jakie trzeba spełnić, by otrzymać ten konkretny kredyt hipoteczny. Kwota, na którą ma być wzięta pożyczka hipoteczna to minimum 750 tys. zł, przy czym klient musi dysponować wkładem własnym w wysokości przynajmniej 50 %.

Niemniej, mimo tych zaporowych warunków i tak ING Bank Śląski wyróżnia się swoją ofertą z niższymi marżami na tle konkurencji. Jeśli klient nie dysponuje tak dużym wkładem własnym, wówczas dostanie od banku propozycję wyższej marży, która i tak jest niższa od tej, którą musiałby zapłacić biorąc kredyt hipoteczny w innym banku. Tak więc, nadal może okazać się, że jest to najtańszy kredyt w tych konkretnych warunkach.

Ograniczenie formalności przy braniu kredytu, o których wspomina reklama może przyciągnąć i zachęcić klientów, by wziąć kredyt hipoteczny w  ING Banku. Z badań konsumentów wynika bowiem, że dla wielu Polaków pożyczka hipoteczna, kojarzy się właśnie z mnóstwem  skomplikowanych formalności, co jest czynnikiem zniechęcającym. Woleliby, żeby w tych sprawach wyręczył ich jakiś specjalista. Odpowiedzią na to jest kompleksowa obsługa klienta przez wykwalifikowanego doradcę. Jak się okazuje, nie tylko cena może zachęcić przysłowiowego Kowalskiego do tego, by pożyczka hipoteczna, którą weźmie była obsługiwana przez konkretny bank. Tak więc ING Bank Śląski ma teraz dwa atuty: najtańszy kredyt, dzięki obniżonym marżom i minimum formalności po stronie klienta, dzięki załatwianiu ich przez doradców.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *