Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Jak wyłudzić kredyt samochodowy bez konsekwencji?

Dobry kredyt samochodowy

Dobry kredyt samochodowy

Każdy miłośnik motoryzacji chciałby posiadać nowoczesny samochód, kupiony wprost z salonu dealera. Nie każdego jednak stać na taki wydatek. Niektóre samochody kosztować mogą nawet tyle, ile całkiem dobre mieszkanie, czy luksusowy apartament. Skąd wziąć pieniądze na realizację takich marzeń? Z pomocą przychodzą nam banki, które są skłonne udzielić nam pożyczki na zakup samochodu – nie tylko nowego, ale również używanego. Dobry kredyt samochodowy udzielany jest na auta nie starsze, niż 10 lat. Warto jednak pamiętać o tym, że im starszy będzie rocznik auta, które chcemy nabyć, tym wyższe oprocentowanie będzie miał nasz kredyt. Jest to jeden z podstawowych czynników, jakie musimy wziąć pod uwagę zaciągając kredyt samochodowy. Trzeba powiedzieć, że nie zawsze szybki kredyt będzie najlepszym rozwiązaniem. Takie decyzje jak zaciągnięcie kredytu trzeba gruntownie przemyśleć, bowiem wiążemy się z bankiem na dłuższy okres czasu.

Okres kredytowania to kolejny czynnik, jaki trzeba przemyśleć zaciągając kredyt samochodowy. O wiele łatwiej jest nam uzyskać szybki kredyt na zakup wymarzonego auta, jeśli wybierzemy bank powiązany kapitałowo z danym koncernem motoryzacyjnym. Przykładem takie instytucji jest Toyota Bank. Są to banki ściśle współpracujące z różnymi salonami samochodowymi, a nawet komisami, dlatego też są skłonne udzielić nawet kredyt bez zaświadczeń na wybrany samochód. Dla klienta jest to idealne rozwiązanie. Istnieje też kredyt bez zaświadczeń na zakup auta, ale ma on zwykle wyższe oprocentowanie, niż kredyty udzielane na standardowych zasadach.

Banki i instytucje, które mają w swojej ofercie kredyt samochodowy, zmagają się z szajkami wyłudzającymi pieniądze na zakup samochodów. Bank daje szybki kredyt w dobrej wierze klientowi, ale ten nie musi się wcale okazać uczciwym kredytobiorcą. Takie sytuacje zdarzają się coraz częściej. Oszuści biorą kredyt bez zaświadczeń w banku na zakup uszkodzonych lub nieistniejących aut. W ten sposób przestępcy wyłudzają kredyty i znikają z pola widzenia banku. Policja we współpracy z CBŚ ściga takie przestępstwa i to z powodzeniem. Oszuści są na tyle bezczelni, że zgłaszają na policje zawiadomienie o kradzieży samochodu, na który wzięty jest szybki kredyt. W tym momencie ubezpieczenie pokrywa koszty spłaty kredytu, ale traci na tym i bank i towarzystwo ubezpieczeniowe, a zyskuje tylko i wyłącznie grupa przestępcza.

Kredyt bez zaświadczeń z przeznaczeniem na samochód zaciągają podstawione osoby, bądź też przestępcy z wykorzystaniem fałszywych lub skradzionych dokumentów. Samochody, będące przedmiotem takich kredytów, trafiają do komisów lub też na aukcje internetowe i są sprzedawane. Z roku na rok rośnie liczba prób naciągania banków na kredyty samochodowe. Co ciekawe, przestępcy zakładają całe spółki, aby bardziej skutecznie oszukiwać instytucje finansowe.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *