Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Fiat Bank Polska jedynym kredytodawcą kredytu samochodowego dla małych firm

Kredyty na auto są rzadko pobierane przez duże przedsiębiorstwa, bowiem dużo bardziej opłacalny jest dla nich leasing. Dlaczego? Bowiem kredyt obciąża zdolność kredytową firmy, a co za tym idzie zmniejsza późniejsze szanse na pożyczkę w celach inwestycyjnych. Kredyt samochodowy jest natomiast chętnie brany przez właścicieli małych firm, którzy nie planują w najbliższej przyszłości podejmowania się dużych inwestycji.  Kredyty na samochód są dla banków bardzo dobrą lokatą funduszy, bowiem prawie połowa kredytów udzielnych przedsiębiorstwom to kredyty samochodowe i przyszłe perspektywy wykazują, iż w najbliższym czasie ta liczba wzrośnie.

Od 2012 roku, właściciele firm, którzy zakupią auto, nie będą już mieli możliwości odliczenia całkowitego podatku VAT, który zawarty jest w cenie samochodu.   Kredyty samochodowe dla firm niewiele się tak naprawdę różnią od kredytów dla indywidualnych klientów. Zróżnicowanie polega jedynie na tym, iż klient indywidualny musi przedstawić instytucji bankowej, zaświadczenie o dochodach, natomiast właściciel rachunku firmowego, musi okazać, że firma przynosi zyski i posiada stałych klientów na oferowane przez siebie usługi. W związku z tym, dla małych, dopiero zaczynających na rynku swoją działalność firm- może to być dużym problemem, wszakże nie dorobiły się one jeszcze stałej klienteli. Jedynym bankiem, który nie posiada takich wymogów jest Fiat Bank Polska. Jednak w zamian za to, kredyt samochodowy jest wysoko oprocentowany, bowiem wynosi w skali roku prawie dwanaście procent.  Getin Bank Lukas Bank pożyczkę na auto oferuje po upływie dziewięćdziesięciu dni od założenia działalności gospodarczej natomiast BNP Paribas Fortis, Alior Bank i Santander Consumer Bank– po sześciu miesiącach. Instytucja finansowa BNP może udzielić we wcześniejszym terminie kredyt samochodowy , pod warunkiem, iż kredytobiorca wpłaci wkład własny wynoszący trzydzieści procent ceny samochodu. W Raiffeisen Banku, kredyty samochodowe  może wziąć właściciel firmy dopiero z dwuletnim stażem.  Rekompensatą za to jest fakt, iż Raiffeisen Bank oferuje najniższe oprocentowanie na rynku, jakie kredyt samochodowy posiada, bowiem przy dwudziestoprocentowym wkładzie własnym, wynosi ono zaledwie dziewięć procent.   Alior Bank RRSO, Lukas Bank, Getin Bank i BNP Paribas Fortis posiada roczne oprocentowanie prawie dziesięcioprocentowe a mBank przewyższające trzynaście i pół procenta.

Warto tu wspomnieć, iż kredyty samochodowe są znacznie lepszą alternatywą niż kredyty gotówkowe pobierane na zakup auta. Wynika to z faktu, iż bank nie wymaga tak dużych zabezpieczeń przy pożyczce samochodowej, bowiem tu zastawem jest samo auto, które w razie opóźnień lub braku spłat rat kredytowych, instytucja finansowa może zabrać a następnie sprzedać, aby odzyskać fundusze. Sytuacją poniekąd paradoksalną jest to, iż większość banków oczekuje od właścicieli  początkujących firm, iż przedstawią oni zaświadczenie o stabilnej pozycji na rynku oraz udowodnią posiadanie stałej klienteli, skoro przy kredycie samochodowym, formą zabezpieczenia dla banku jest kredytowany pojazd. Zapewne w 2012 roku, kiedy to popyt na pożyczki tego typu spadnie- sytuacja ta może ulec zmianie, w związku z zapotrzebowaniem instytucji bankowych na klientów  chcących skorzystać z pożyczki na auto.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *