Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Cash back – usługa nabierająca popularności

Od niedawna w naszej bankowości, pojawiła się nowa usługa o nazwie

Cash back

Termin ten oznacza tak naprawdę, dwie odmienne się usługi. Pierwsza pozwala klientom banku na wypłatę funduszy, w miejscu w jakim dokonują płatności kartą kredytową. Natomiast w drugim przypadku, Cash back polega na zwrocie określonego przez dany bank procenta od poniesionych przez nas kosztów wykonanych po przez transakcją bezgotówkową.

Już wiele instytucji bankowych, posiada obie opcje Cash back, jednak ta pierwsza alternatywa, ciągle jest mało popularna. Takie banki jak BZ WBK, ING Bank Śląski, BPH czy mBank, proponują swoim klientom formę wypłaty gotówki Cash back jednak na obecną chwilę, tak naprawdę w niewielu sklepach można ją wykonać. Dzięki tej usłudze możemy wypłacić gotówkę w kwocie do dwustu złotych, płacąc za zakupy kartą kredytową.  Nie jest istotne na jaką kwotę dokonujemy płatności, ważne jest aby była to operacja wykonana kartą.

Warto także zaznaczyć, iż usługa ta skierowana jest do osób, które cenią swój czas i nie mają ochoty na bieganie po mieście w poszukiwaniu bankomatu a tym bardziej w momencie kiedy w grę wchodzi szybki kredyt gotówkowy. Istotnym elementem jest to, że do użycia tej usługi, potrzebna jest karta kredytowa. Jak sama nazwa wskazuje, możemy przy jej pomocy zaciągnąć kredyt do przyznanego nam indywidualnie limitu przez bank. Tak więc nawet jeśli nasze konto posiada zerowe saldo, bez problemów możemy zapłacić nią w sklepie a dodatkowo skorzystać z Cash back. Kredyt zaciągany kartą debetową bywa czasem wybawieniem w kryzysowych sytuacjach. Jest to wygodne rozwiązanie dla tych, którzy natychmiast potrzebują niewielkich funduszy, bez załatwiania formalności bankowych.

Kredyty takie, mają jednak jeden minus

Jest nim mianowicie wysokie oprocentowanie, dlatego też są opłacalne tylko wtedy, kiedy opiewają na małą kwotę i spłacimy je w  stosunkowo szybkim czasie.  Kredyty te dlatego też często nazywane są szybką pożyczką. Usługa Cash back jest wygodnym dodatkiem do tego rodzaju karty.  Druga forma usługi Cash back, dostępna jest w Toyota Bank oraz Alior Bank. Pierwszy z wymienionych banków czyli Toyota Bank, obecnie posiada promocję trwającą do końca roku o nazwie „ Zwrot 1,2, 3” . Polega ona na zwrocie trzech procent wartości wszystkich transakcji  wykonanych przy pomocy karty. Alior Bank, oferuje zwrot jednego procenta i wliczane są tu również płatności przeprowadzone kartą PayPass jak również te dokonane w globalnej sieci, między innymi PayBack. Regulamin obu instytucji finansowych, posiada listę placówek, w których dokonane płatności zostaną objęte procentowym zwrotem.

Większość banków, nie pobiera prowizji za korzystanie z usługi Cash back

Do jednych z nielicznych, które pobierają, zaliczyć możemy BZ WBK i wynosi ona pięćdziesiąt groszy. Jest to i tak bardziej opłacalna forma wypłaty gotówki niż z bankomatu obcego, bowiem pozwoli nam zaoszczędzić cztery złote pięćdziesiąt groszy.  Obie usługi Cash Bask są doskonałą alternatywą dla każdego, bowiem pozwalają zarówno oszczędzić czas, jak i oszczędzić domowe fundusze a przy okazji pobierać drobne kredyty. A wszystko to umożliwia karta kredytowa. Każdy chce być wygodny, czuć się bezpiecznie i nie martwić się o brak zasobów pieniężnych. Banki nam to bardzo ułatwiają, wprowadzając na rynek szereg nowych usług chociażby taką jak omówioną powyżej.  Wielu osobom słysząc słowo karta kredytowa, przychodzi na myśl kredyt. Jednakże przedmiot ten także inne zastosowania. Kredyty przy pomocy karty to tylko jedna z wielu możliwości, jaką posiada.  Niewątpliwie warto o tym wiedzieć i korzystać ze wszystkich możliwych dzięki niej wygód. Wszakże stworzone są specjalnie w tym celu.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *