Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Bank BPH obniża koszty pozyczek hipotecznych

Jak pokazują przeprowadzane ostatnio przez fachowców symulacje, wszystkie albo niemal wszystkie liczące się banki, które funkcjonują na polskim rynku, obniżają, nieznacząco, marże udzielanych przez siebie kredytów. Są już dostępne na polskim rynku pierwsze kredyty z dość niską marżą, kształtującą się na poziomie około 1 punkta procentowego, z całą pewnością stanowiące miłą odmianę dla wszystkich klientów, przyzwyczajonych ostatnimi czasy raczej do tego, że koszty wszystkich bankowych usług rosną w dość zastraszającym tempie, nie dając tym samym większych szans osobom mniej zamożnym.

Niestety utarło się już, że banki analizują i wykorzystują sytuację rynkową. Jeśli bowiem ceny nieruchomości są wysokie, banki decydują się na zaprezentowanie bardziej atrakcyjnej oferty na kredyty hipoteczne.  Jeśli sytuacja jest jednak średnia lub zła, banki wolą się zabezpieczyć, udzielając kredyty z wysokimi marżami i oprocentowaniem, lub udzielając je jedynie zamożnym.

Jeżeli chodzi o kredyty hipoteczne, to największy spadek zaobserwowano w przypadku tych usług, które są adresowane do bardzo bogatych klientów, będących w stanie pokryć koszty dość wysokiego udziału procentowego w kredycie, takich, którzy, dużo zarabiając, przelewają jednocześnie na konto w banku swoje wysokie wynagrodzenie. W przypadku takich usług, jak kredyty dla tych średnio zarabiających klientów, którzy, biorąc kredyt, założą jednocześnie w banku swoje konto, marże spadły ostatnio, w lipcu, o około 0,1 pkt proc, kształtując się ostatecznie na poziomie 1,9 pkt proc.  Jak wynika z danych publikowanych przez jedną z firm zajmujących się szczegółowym monitorowaniem rynku bankowo-kredytowego, dane są dość optymistyczne i zachęcające do decydowania się na kredyt hipoteczny.

Lista banków, które ostatnimi czasami wprowadziły uatrakcyjniające modyfikacje swoich ofert, jest naprawdę dość długa.

Największym zaskoczeniem jest decyzja największego polskiego banku, PKO, który podniósł maksymalną wartość na kredyt hipoteczny ze 100 do 104 proc. wartości kupowanej nieruchomości. ING Bank Śląski, który również ostatnio przedstawił swoją nową ofertę, oferuje, że w przypadku takiej usług jak kredyt w wysokości od 250 do 500 tys. zł i przy min. 10-proc. udziale własnym będzie pobierana marża o wyraźnie mniejszej niż dotychczas wartości. Banki mniejsze, nie tak bardzo liczące się na polskim rynku, które jednak, idąc w ślady wielkich koncernów, również podjęły decyzję o powzięciu próby zachęcenie do siebie klientów.

Zwraca uwagę również to, że jeżeli bierzemy teraz kredyt, możemy liczyć nie tylko na pewne udogodnienia w aspekcie czysto finansowym, ale również, w przypadku ofert niektórych banków, na to, że, na przykład, wszystkich formalności nie będziemy załatwiali w siedzibę banku, tylko we własnym mieszkaniu, do którego pożyczkodawca wyśle swoich pracowników.

Największą obniżkę wprowadził jednak BPH.

Jest to o tyle zaskoczenie, że bank BPH stosował do tej pory jedne z najwyższych opłat na rynku. W przypadku banku BPH marże udzielane na hipoteczne kredyty w polskich złotych spadły aż o 2,6 pkt proc. Dodatkowo osoby posiadające rachunek w banku BPH, na który wpływa co miesiąc pensja, mogą próbować wynegocjować kolejne 0,5 proc. Jeśli mamy środki o wartości 20-proc. Nieruchomości, marża dla kredytu złotowego może zostać pomniejszone z 4,8 do 1,7 proc!

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *