Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Złapani w pułapkę kryzysu – warto mieć kredyt refinansowy

Przez międzynarodowy kryzys finansowy, którego echo, choć on sam formalnie już się skończył, dalej, w pewnej formie, jest obecne, i dalej patologizuje wydolność ekonomiczną tak firm, jak i osób prywatnych, na przykład takich, które spłacają takie zobowiązania jak na przykład zaciągnięta jeszcze przed początkiem kryzysu pożyczka hipoteczna, na dom lub mieszkanie.

Właśnie do takich klientów, przygniecionych ciężarem podjętych zobowiązań, którzy nie mogą sobie poradzić z udźwignięciem obowiązku comiesięcznych spłat zaciągniętego kredytu, jest adresowana oferta kredytów refinansowych, których popularność ostatnimi czasy znacznie się intensyfikuje.

Na czym w skrócie polega istota takiej usługi jak kredyt refinansowy?

Krótko i zwięźle rzecz ujmując, kredyty refinansowe to rozwiązanie dedykowane tym klientom, którzy od co najmniej 1,5 roku regularnie wywiązują się z takiego zobowiązani jak na przykład pożyczka hipoteczna, a obecnie chcą zmniejszyć jej oprocentowanie.

W skrócie więc wygląda to tak, że, zmniejszając wydatnie wysokość oprocentowania, którym jesteśmy obciążeni, bierzemy kredyt od jednego banku po to, żeby spłacić pożyczkę zaciągniętą u innego kredytodawcy. Jest to rozwiązanie nieraz, dla niektórych klientów, którzy nagle stracili płynność finansową, będące przysłowiową deską ratunkową. Jednak niestety, tak samo jak to ma miejsce w przypadku innych dziedzin naszego życia, i tutaj możemy natknąć się na nieprzewidziane trudności, które, zależnie od specyfiki konkretnego przypadku, mogą nieostrożnego klienta po prostu zrujnować, albo chociaż, w najbardziej optymistycznym wypadku, pogorszyć jego i tak kiepską sytuację finansową.

Dzieje się tak przede wszystkimi dlatego, że niektóre spośród funkcjonujących na polskim rynku banków na liczne i dość zmyślne sposoby zabezpieczają się na wypadek gdyby pożyczka hipoteczna została spłacona w całości przed klienta przed wyznaczonym terminem. Dlatego, celem uniknięcia przykrej i brzemiennej w złe skutki niespodzianki, przepatrując oferty banków należy szczególnie dużo uwagi poświęcić na dokładne i staranne przeliczenie wszystkich kosztów, które ponosimy aktualnie, z tytułu obecnie spłacanego przez nas kredytu, oraz tych(kosztów), które ponosić będziemy w związku z nową pożyczką, wysokością jej rat itd; kiedy zdecydujemy się na kredyt refinansowy. Decydować się na wzięcie kredytu refinansowego powinniśmy się więc tylko wtedy, kiedy naszą decyzję poprzedzają staranne i precyzyjne wyliczenia, w których uwzględniliśmy całą złożoność sytuacji, w jakiej się w danym momencie znajdujemy. Trzeba również pamiętać o tym, że niższe oprocentowanie, którym kuszą nas banki oferujące nam kredyty refinansowe, zazwyczaj trwa tylko przez dwa, trzy lub cztery lat od momentu zaciągnięcia nowej pożyczki.

Reasumując: kredyt refinansowy to opcja atrakcyjna i, w większości wypadków, niezwykle pożyteczna, ale korzystanie z niej, tak samo zresztą jak korzystanie z jakiejkolwiek innej usługi, powinna poprzedzać rzetelna, wnikliwa refleksja oraz szereg szczegółowych wyliczeń; tylko wtedy możemy być pewni, że próbując się ratować, nie wpakujemy się nieopatrznie w nowe, jeszcze gorsze kłopoty.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *