Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Wyliczenie zdolności kredytowej, bo klient swoje prawa ma

Zdolność kredytowa to taki sprytny wskaźnik, stosowany przez bank mający udzielić kredyt mieszkaniowy, który ma za zadanie wskazać owemu bankowi kredytobiorcę stuprocentowo wobec niego wypłacalnego. Jednocześnie, stosowane przez banki wyliczenie takiej zdolności to mur, od którego gros potencjalnych klientów odbija się nawet wówczas, gdy osiąga miesięcznie całkiem przyzwoite dochody i mogłoby zaciągnąć kredyt hipoteczny w danej placówce. Jak „wyjść cało” z takiej sytuacji? Przede wszystkim, rozpoczynając poszukiwanie oferty bankowej zawierającej najlepszy kredyt, należy rozpocząć nie od tych firm, które mamią nas niskim oprocentowaniem i super okazjonalnymi marżami, ale od tych, które obliczą naszą zdolność kredytową w tak korzystny sposób, że będą nam w stanie zaoferować naprawdę nadzwyczajne warunki do spłaty zaciągniętego na wiele lat zobowiązania. By zdobyć w tym względzie najlepszy kredyt, warto czasami sięgnąć po porady doradców finansowych albo też sprawdzić oferty w specjalistycznych serwisach, sporządzających rankingi przyjaznych nam banków oferujących kredyt hipoteczny. Dość często okazuje się bowiem, że naprawdę korzystne warunki wstępne wydania zgody na kredyt mieszkaniowy mijają się z ostateczną decyzją banku, co równa się oddaleniu naszego wniosku o kredyt hipoteczny w tymże.

Wyliczenie zdolności kredytowej, bo klient swoje prawa ma

Wyliczenie zdolności kredytowej, bo klient swoje prawa ma

Dla potencjalnego klient starającego się o jak najlepszy kredyt niezwykle istotne są także wskaźnik LTV (relacja kwoty udzielanego kredytu do wartości kredytowanej nieruchomości mieszkalnej lub użytkowej) oraz wartość, dość często obowiązkowego na pewien okres czasu, ubezpieczenia.

A jakie elementy brane są pod uwagę przy obliczaniu zdolności do zaciągnięcia długoterminowej pożyczki mieszkaniowej?

Bank udziela klientowi kredyt mieszkaniowy na maksimum 40 lat, biorąc pod uwagę dane statystyczne odnoszące się do średniego wieku (to bardzo często pułap 70-75 lat) czy wymaganej długości przepracowanych lat. Tym samym wprowadzane zostają bariery wiekowe, które utrudniają lub najczęściej uniemożliwiają podpisanie umowy na kredyt hipoteczny. Niektóre instytucje bankowe biorą pod uwagę posiadane już zabezpieczenie majątkowe w postaci domu lub mieszkania. Inne (np. BGŻ czy Nordea Bank) większą wagę przykładają do tego, byśmy starając się o kredyt mieszkaniowy posiadali jak największy wkład własny, a i okres kredytowania mieścił się w średniej.

Coraz częściej jednak banki wychodzą naprzeciw kredytobiorcy, sztucznie podnosząc jego zdolność kredytową i przedłużając okres spłaty. Tak zrobił niedawno np. BOŚ, rozkładający spłatę kredytu nawet do 50 lat i utrzymując przy tym dość korzystne warunki, pod warunkiem jednak, że podpisujący umowę na tak skrojony najlepszy kredyt, urodził się nie wcześniej niż 1990 roku.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *