Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Tanie kredyty dla powodzian

Warunki pogodowe podczas tegorocznej wiosny i lata spowodowały ogromne zniszczenia majątków ludności. Straty materialne, jakie dotknęły w tym czasie wielu Polaków, spowodowały konieczność uruchomienia programu pomocowego, w ramach którego mogliby oni uzyskać tani kredyt. Niezwykle istotnym warunkiem ich zdobycia było to, by prócz preferencyjnych warunków, był to szybki kredyt, uruchamiający w możliwie krótkim czasie szybkie pieniądze na naprawę zniszczeń. Tymczasem pierwsze pieniądze odblokowano pod koniec sierpnia.

Co spowodowało, że kredyt dla powodzian nie został uruchomiony w szybszym terminie?

Stoją za tym przedłużające się i skomplikowane procedury urzędnicze, uniemożliwiające błyskawiczne staranie się o szybkie pieniądze. By móc uzyskać tani kredyt dla poszkodowanych przez powódź należy przejść dość długą drogę. I tak, w pierwszej kolejności naszą stratę będzie szacował pracownik ośrodka pomocy społecznej, w dalszym ciągu zaś, w oparciu o tę wycenę, urząd gminy wyda dopiero odpowiednie zaświadczenie. To jeszcze nie koniec przejść przy staraniu się o ten specjalny, szybki kredyt, albowiem wniosek o kredyt dla powodzian wymaga jeszcze dokumentów stanowiących poświadczenie o własności naszego lokalu mieszkalnego lub budynku. Na ostatnim etapie bank sprawdzi też naszą tzw. „zdolność kredytową”, co w praktyce oznacza spełnienie wewnętrznych wymagań i przejście takowych procedur w banku. Na etapie starania się o szybki kredyt na pokrycie strat popowodziowych (remonty, pełna lub częściowa odbudowa), postawione przez bank warunki dla słabiej zarabiających lub tych, którzy wraz z wodą stracili swoje miejsca lub narzędzia pracy, mogą okazać się nie lada przeszkodą na potrzebne, szybkie pieniądze.

Tanie kredyty dla powodzian

Tanie kredyty dla powodzian

Banki, które w ramach programu pomocowego mają w swojej ofercie środki dla powodzian, stosują preferencyjne warunki pożyczki. Czy jest to, w ostatecznym rozrachunku, dla poszkodowanych przez powódź tani kredyt? Trzeba przyznać, że 2 procent w skali roku to oprocentowanie faktycznie korzystne, dzięki czemu powodzianie, po przejściu wszystkich procedur, mają szansę nie tylko na dość szybkie pieniądze, lecz przede wszystkim stosunkowo tani kredyt, co najważniejsze w zaistniałej dla nich sytuacji. Warto wskazać na fakt, że różnica pomiędzy naliczonymi przez bank odsetkami, a odsetkami, które spłaca kredytobiorca, jest pokrywana przez budżet państwa.

Kredyt dla powodzian przyznawany jest na 10 lat, z opcją karencji na spłatę kapitału nawet do 2 lat. Przedstawiając uproszczony kosztorys robót, powodzianie uzyskają szybki kredyt w wysokości dwudziestokrotnego najniższego wynagrodzenia, które określone jest przez właściwego ministra. W przypadku wyższych koniecznych kosztów remontu, kredyt dla powodzian zamknie się w 100 procentach wartości przedstawionego kosztorysu.

Finansami na kredyt dla powodzian dysponuje Bank Gospodarstwa Krajowego.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *