Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Rok akademicki na kartę kredytową

Rok akademicki na kartę kredytową

Rok akademicki na kartę kredytową

Coroczne, październikowe rozpoczęcie roku akademickiego w Polsce poprzedzone jest zintensyfikowaną akcją banków, kierujących w tym okresie specjalnie dopasowane oferty kart kredytowych do wszystkich żaków rozpoczynających edukację na wyższym poziomie lub też tych, którzy z powodzeniem ją kontynuują. Oferta taka skierowana jest do wszystkich niepracujących studentów. Choć w poprzednich latach było ich więcej – o „kieszenie” polskich żaków zabiega w tym roku tylko sześć podmiotów bankowych, mających w swej ofercie plastikowy sposób na szybkie pieniądze dla studentów.

Karty kredytowe dla studentów należy rozpatrywać w kategorii „ofert specjalnych, uprzywilejowanych i konkretnie sformatowanych. Dlaczego? Wystarczy przypomnieć, że głównym warunkiem zdobycia karty kredytowej jest posiadanie stałego źródła dochodów. W przypadku niepracujących studentów jest to w zasadzie kredyt bez zaświadczeń; banki odstępują od tego wymogu, żądając jedynie na potwierdzenie legitymacji studenckiej lub w przypadku jej chwilowego braku – indeksu. Zabezpieczają się też jednakże na wypadek trudności z regulowanie należności. Łatwe i szybkie pieniądze prowokują do łatwego i szybkiego…wydawania. Tutaj, jednym z bankowych sposobów jest przyznawanie dość wyraźnie ograniczonego limitu na korzystanie z karty kredytowej, choć niektóre banki i w tym przypadku szukają lepszych warunków na zysk, przyznając studentom wyższe limity na kredyty w zamian za nieco wyższe roczne opłaty za używanie plastikowej karty. Niektóre premiują też aktywność żaków (częstotliwość płatności kartą), nie pobierając prowizji od wielu operacji.

W październiku starania o taki kredyt bez zaświadczeń, a de facto przygotowanie do „życia na kredyt”, czynią w równym stopniu studenci studiów dziennych, jak i zaocznych, z uczelni państwowych oraz niepublicznych. Studenci, by mieć szansę na szybkie pieniądze, na potęgę zakładają konta bankowe (często ważny warunek do zdobycia karty kredytowej), choć czasem wymagane jest posiadanie takiego konta już od jakiegoś czasu. W ten sposób bank sprawdza regularność wpływów, a więc wiarygodność i wypłacalność przyszłego klienta. Coraz częściej zdarza się też, że do uzyskania zgody na ten swoisty kredyt bez zaświadczeń banki żądają od studentów innego zaświadczenia, a mianowicie o uzyskanych wynikach w toku nauczania tak, by uniknąć sytuacji kredytowania osoby niebędącej już wśród studenckiej braci.

Polscy studenci dopiero od kilku lat otrzymali do rąk narzędzie, jakim jest plastikowa karta – kredytowa. Tym samym inauguracja roku akademickiego w Polsce staje się podobną w mechanizmach sytuacją do tej występującej za Oceanem, gdzie prawie 90 procent studentów posługuje się własną kartą kredytową. Oby tylko takie kredyty naszych żaków nie rosły w takim samym, jak wśród amerykańskich studentów, tempie.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *