Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Ranking kredytów hipotecznych – sierpień 2010 r

Ranking kredytów hipotecznych - sierpień 2010 r

Ranking kredytów hipotecznych - sierpień 2010 r

Po niedawnym, choć w zasadzie utrzymującym się wciąż kryzysie na rynku finansowym, banki niezmiennie zachowują się wobec potencjalnych klientów ostrożnie. Oferta na kredyty bankowe jest dziś niewiele zróżnicowana, a sytuację na rynku, gdyby wziąć pod uwagę konkurencję ofert na kredyty, dodatkowo komplikuje przyjęta przez Komisję Nadzoru Finansowego i wprowadzona w życie 23 sierpnia tego roku Rekomendacja T. Oprócz finansowania kredytów w polskiej walucie, nakazuje ona bankom jeszcze bardziej rzetelne sprawdzanie zdolności kredytowej potencjalnych klientów banku. Nowe wskazania KNF dają możliwość, by móc zaciągnąć kredyt hipoteczny w rodzimej walucie, w znacznie większej kwocie niż np. kredyt we frankach.
W dobie nieprzewidywalnych ruchów i wahań na rynkach walutowych, kredyty bankowe w złotówkach mogą okazać się po prostu pewniejszym źródłem finansowania, niż nieco bardziej ryzykowny na dziś kredyt we frankach szwajcarskich, euro czy amerykańskim dolarze. Niektórzy analitycy bankowi wskazują, że sytuacja na rynku kredytów pogorszy się, inni zaś wskazują, że banki już od jakiegoś czasu same stosują podobne ograniczenia wobec klientów, którzy starają się o kredyt hipoteczny.
Ostatecznie nie zmienia to jednak faktu, że w rezultacie kredyt mieszkaniowy może dziś stać się nieco trudniejszy do zdobycia nie tylko dla przeciętnej polskiej rodziny. Kredyty bankowe mają przecież niemały wpływ na gospodarkę, co przy spadku popytu może spowodować jeszcze jedno: znaczne ograniczenie społecznej konsumpcji.
Jeden z najnowszych rankingów wyliczających najtańsze kredyty hipoteczne pokazuje, że instytucje bankowe różnicują swoją ofertę na kredyty głównie w obrębie usług „dodatkowych”, takich jak czas realizacji czy ilość koniecznych do załatwienia formalności. Założenia przyjęte na potrzeby sporządzenia rankingu banków oferujących pożyczki na kredyt hipoteczny, to: kwota kredytu brana na 100 proc. nieruchomości, tj. 300 tysięcy zł, prowizja wliczona w ratę kredytu, a okres kredytowania – 30 lat. Zestawienie obejmuje kredyty bankowe w PLN, nie zaś np. wymagania na kredyt we frankach.

Ranking kredytów hipotecznych - sierpień 2010

Ranking kredytów hipotecznych - sierpień 2010

Według rankingu, na pierwszych dwóch miejscach znajdują się banki, które nie pobierają prowizji od kredytów, tj.

  1. Bank BGŻ i Bank Pocztowy, choć prowizji nie pobiera też Raiffeisen Bank i Bank Millennium. W dwu pierwszych przypadkach rata miesięczna wyniosłaby 1777 zł, w przypadku pozostałych banków już od 1822 do1841 zł. Co ciekawe,
  2. trzeci w rankingu Nordea Bank, mimo wyższej prowizji (nawet do 3 proc.), oferuje ratę o…1 zł wyższą od najlepszych w rankingu.
  3. Poza czwartym w zestawieniu bankiem PKO BP, w którym opłata prowizyjna sięga nawet 3,5 proc. i jest najwyższa w rankingu (choć bank oferuje też kredyty bez prowizji), miesięczne raty do spłaty przekraczają kwotę 1800 PLN.

Dane z rankingu kredytów bankowych pokazują stan na 27 sierpnia 2010 roku. Należy pamiętać, że w ciągu roku banki indywidualnie ustalają niektóre wskaźniki kredytowe. Mając też na uwadze inne uwarunkowania (np. wkład własny) warto zapytać o możliwy do wzięcia kredyt we frankach czy innej walucie obcej.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *