Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Policz, zanim weźmiesz kredyt

Policz, zanim weźmiesz kredyt

Policz, zanim weźmiesz kredyt

Nierzadko, po zaciągnięciu kredytu, okazuje się, że tzw. rzeczywista stopa oprocentowania jest wyraźnie wyższa od tej, o której myśleliśmy biorąc kredyt. Niemało nieostrożnych klientów, którzy przy swoich wyliczeniach najwyraźniej zapomnieli o konieczności uwzględnienia wszystkich aspektów sytuacji, albo zwyczajnie o dokonaniu żadnych wyliczeń nie pomyśleli, zdając się we wszystkim na bank, narzeka, złorzeczy i pluje sobie w brodę, jednocześnie spłacając pożyczkę, jak się okazało, znacznie bardziej kosztowną niż się mogło na samym początku, w momencie decydowania się na kredyt, wydawać.

Dzieje się tak z kilku, dość prostych powodów, tak prostych, że można by nawet rzecz ”banalnych”. Wielu osobom-niestety często tak jest- najzwyczajniej w świecie nie chce się inwestować czasu i wysiłku w badanie zawiłości zagadnień związanych ogólnie z tematyką takich zagadnień jak szeroko pojęte kredyty. A potem, już po podpisaniu umowy i, następnie, doświadczeniu niemiłego zdziwienia, zostaje tylko płacz i przysłowiowe zgrzytanie zębami.

A można przecież tego, tych przykrych konsekwencji nieopatrznego, nieostrożnego korzystania z usług banków, uniknąć, i to bardzo łatwo. W końcu mechanizm, które rządzą światem pożyczek nie są, przynajmniej jeśli mamy na myśli te z nich, które mogą obchodzić zwykłego klienta, aż tak skomplikowane, by nie można było, przez poświęcenie trochę czasu i uwagi, ich w miarę dobrze poznać, (zrozumieć na czym polegają kredyty) i w ten łatwy sposób zabezpieczyć się przed tym co przytrafia się wielu spośród nadmiernie beztroskich konsumentów. Jak więc uniknąć przykrych konsekwencji, w pełni skutecznie zabezpieczyć się przed niemiłym zaskoczeniem? Rad, jeśli chodzi o kredyty, oraz usługi innego typu,  jest tylko kilka, bardzo prostych.

WAŻNE!!!

Po pierwsze, należy poprosić bank o obliczenie i przedstawienie rzeczywistych kosztów zaciąganej pożyczki(znaczy: ile na naprawdę będzie kosztował nas zaciągnięty kredyt); rzeczywistych, to znaczy, jak wspomniano przed chwilą, takich, w których uwzględniono wszelkiego rodzaju prowizje oraz ubezpieczenia, które, w przypadku ofert niektórych spośród banków działających na polskim rynku, są obowiązkowe, to znaczy: klient biorąc kredyt musi jednocześnie wziąć ubezpieczenie. Należałoby również zażądać od banku harmonogramu spłaty kredytu; dzięki temu będziemy mogli łatwo sprawdzić, ile pieniędzy rzeczywiście będziemy winni bankowi, jeśli zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki.

Myśląc o zaciągnięciu pożyczki, najlepiej jest zacząć od przejrzenia oferty tego banku, w którym na co dzień gromadzimy nasze oszczędności, który prowadzi nasz rachunek bankowy.

Najczęściej jest bowiem tak, że oferty kredytowe adresowane przez banki do tak zwanych stałych klientów, czyli w tym wypadku osób, które mają w danym banku konto, są w znacznym stopniu korzystniejsze od tych, z których korzystać mogą klienci innych podmiotów bankowych. Można też, celem zyskania bardziej szczegółowego, dokładnego obrazu sytuacji panującej na rynku, skorzystać ze stron internetowych, na których można dokonać porównania ofert różnych banków, policzenia wszystkich kosztów, zsumowania itd. Należy jednak pamiętać, że w pełni wiarygodne są jedynie te kalkulatory, które zamieszczone są na znanych, cieszących się dobrą opinią stronach.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *