Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Okiem klienta – jaki tani kredyt jest najlepszy?

Okiem klienta – jaki tani kredyt jest najlepszy?

Okiem klienta – jaki tani kredyt jest najlepszy?

Warto, planując zaciągnięcie kredytu, wnikliwie, naprawdę wnikliwie i szczegółowo przeszukać rynek w poszukiwaniu oferty, która będzie najlepiej przystawała do naszych oczekiwań. Innymi słowy rzecz ujmując, przed zdecydowaniem się na wzięcie pożyczki warto zainwestować trochę czasu i wysiłki w bliższe, bardziej dokładne zapoznanie się z ofertami różnych banków i, następnie, porównanie ich(ofert przedstawianych przez banki).

Jak wiele można zyskać, poświęcając nieco czasu na porównanie ofert, wie każdy, kto „nadział się”, biorąc pierwszy kredyt z brzegu, nie posiadając wiedzy na temat ofert innych podmiotów niż ten, na który się zdecydował, nie mogąc skonfrontować wybranej przez siebie oferty z ofertami innymi, po by przekonać się czy rzeczywiście jest (ta wybrana) najlepsza, albo chociaż czy nie jest jedną z tych gorszych. Przedstawmy rzecz na przykładzie.

Przegląd

Załóżmy, że mamy zamiar wziąć kredyt gotówkowy na kwotę dziesięciu tysięcy złotych, z terminem spłaty wyznaczonym na moment, w którym upłynie dwunasty miesiąc od czasu zaciągnięcia przez nas pożyczki. Jesteśmy, dla przykładu, znajomymi osoby, która na co dzień korzysta usług z banku Milenium, bardzo go zachwalając. Bierzemy więc kredyt w tym banku, i płacimy miesięczną ratę w wysokości 978,73 zł, przy rzeczywistym oprocentowaniu, które kształtuje się na poziomie 35,63%.
Jednak gdybyśmy, przed podjęciem decyzji o wzięciu kredytu, poświęcili trochę czasu i uwagi zapoznaniu się z propozycjami innych banków, oferujących kredyt gotówkowy, zobaczylibyśmy, że na rynku dostępnych jest co najmniej kilka pożyczek o wiele bardziej atrakcyjnych, przystępnych od tej, na którą nieopatrznie się zdecydowaliśmy.

Dobra informacja to sukces!

Taki sam kredyt, na taką samą kwotę, przy takim samym czasie spłaty,
w banku BGŻ oprocentowany jest na 11,35%,
w Banku City handlowy na 15,85%,
w Banku Pekao SA na 19,55%,
Kredyt Gotówkowy Banku BPH to 20,05%,
Kredyt Gotówkowy Db Kredyt 20,55%,
Kredyt gotówkowy Lukas Bank- 21,23%,
Kredyt Raz Dwa w Banku pocztowym to oprocentowanie na poziomie 21,79%,
Kredyt gotówkowy Hipermarket Finansowy- 23,14%,
Max Pożyczka PKO BP to 23,70%,
„Kredyt w 15 minut” w Eurobanku to 23,76%,
zaś kredyty gotówkowe w GoldFinance oraz mBanku to kolejno 24,81% oraz 27,73%.

Jak więc widzimy, wzięliśmy kredyt gotówkowy, którego miesięczna rata wynosi ponad trzydzieści pięć punktów procentowych, podczas gdy pod ręką były oferty opiewające na procent jedenaście albo piętnaście. Reasumując: naprawdę warto porównywać oferty różnych banków; jeśli coś na tym stracimy, to najwyżej trochę czasu i wysiłku, zyskać zaś możemy naprawdę sporo.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *