Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Najlepszy kredyt odnawialny – porównanie ofert

Najlepszy kredyt odnawialny - porównanie ofert

Najlepszy kredyt odnawialny - porównanie ofert

W sytuacji, gdy posiadamy stałe dochody miesięczne i przydarzy nam się sytuacja, w której nagle potrzebujemy gotówki to właśnie w takiej sytuacji przydaje się idealnie najlepszy kredyt odnawialny – porównanie ofert. Jest to oferta dla osób, które zadeklarują pewne wpływy miesięczne na konto bankowe, na tej podstawie bank wylicza kwotę kredytu, która przelewa na konto klienta. Od tej pory klient może swobodnie dysponować tymi pieniędzmi, przy czym co miesiąc z konta będzie pobierana rata kredytowa. Jeśli w ciągu roku nie uda się spłacić kredytu, wtedy jest on odnawiany na kolejny rok czasu i tak aż do momentu jego całkowitego spłacenia.

Oferty kredytów odnawialnych przedstawianych przez różne banki są do siebie bardzo zbliżone. Różnią się w zasadzie tylko oprocentowaniem kredytu, gdyż wszystkie dodatkowe opłaty i prowizje są ograniczone do minimum.

Najwyższe oprocentowanie ma Bank Pekao – 19,25 proc. Jest to wysoka kwota nawet w porównaniu  do większości kredytów gotówkowych na rynku.

Dla porównania najtańszy z banków (dla kwoty limitu wynoszącej 10 tys. zł) – Toyota Bank – oferuje oprocentowanie kwoty od 5 do 15 tys. zł jedyne 11 proc.

W banku Iteligo na przykład oprocentowanie kredytu odnawialnego to 15,45%. Jeśli chodzi o prowizje, są mniej zróżnicowane i kształtują się na poziomie 1-2 proc. pożyczanej kwoty.

Najniższa prowizja na rynku to 20 zł Kredyt Banku, który podbiera zawsze 20 zł, bez względu na wysokość  kwoty pobieranego kredytu.

Niskie prowizje oferuje również Invest-Bank i PKO BP, które wynoszą jedynie 0,5 proc. przyznanej kwoty.

Niektóre banki pobierają również dodatkowe opłaty co miesiąc za przyznanie linii kredytowej. Do takich banków należy Getin Bank, który pobiera co miesiąc 0,15 proc. przyznanej kwoty kredytu, nie mniej jednak niż 2 zł.

Warto to wziąć pod uwagę przy porównywaniu ofert kredytowych.

Gdy potrzebujemy kredyt na wydatki świąteczne lub na wyjazd wakacyjny to jest to idealna forma pożyczki. Jest on dużo tańszy niż szybkie kredyty oferowane przez firmy zajmujące się pożyczaniem pieniędzy na wysoki procent. Przy tym także mamy stałą kontrole nad wysokością rat jakie płacimy i nie musimy obawiać się, że spotkają nas jakieś poważne konsekwencje, jeśli nie zdołamy spłacić zobowiązania w zadeklarowanym przedziale czasowym. Po jego upływie kredyt odnawialny zostaje przedłużony o kolejny okres czasu przewidziany w umowie. Jeśli w danym miesiącu mamy mniejsze wydatki lub otrzymaliśmy dodatkowe dochody to możemy pokusić się o zapłacenie wyższej raty niż zobowiązuje nas do tego umowa kredytowa, dzięki temu jesteśmy w stanie spłacić nasze zobowiązanie przed czasem i tym samym obniżyć koszty kredytowania. Porównując różne oferty kredytowe, które spotkać można na każdym kroku warto jest wyróżnić kredyt odnawialny za stosunkowo niskie koszty dodatkowe i możliwe do zaakceptowania oprocentowanie. Wszystko oczywiście zależy od tego jaka kwotę chcemy pożyczyć. W przypadku kredytu odnawialnego można liczyć na sumę w wysokości do kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od konkretnego banku.

Niektóre banki, oferują wyjątkowo wysokie limity kredytowe

  • Jednym z najwyższych jest limit kredytowy banku HSBC. HSBC oferuje kredyt odnawialny w wysokości do 100 tys. zł.   Inteligo oferuje niewiele mniej albowiem 60 tys. złotych limitu.
  • Jedną z niższych kwot oferuje mBank, albowiem 10 tys. złotych z możliwością do podniesienia go po pół roku do 20 tys. W zamian jednak mBank oferuje znaczny limit dla firm, który wynosi aż 4 000 000 zł!

Jeśli potrzebujemy większej ilości pieniędzy to trzeba zdecydować się na którąś z ofert kredytów hipotecznych, gdzie sumy pożyczek są znacznie wyższe. Kredyt na dom czy samochód może opiewać na znacznie wyższą kwotę, jednak w tym przypadku trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami takimi jak ubezpieczenie w przypadku braku możliwości spłacenia pozostałej kwoty zobowiązania czy tez prowizja od udzielania kredytu. Zanim zdecydujemy się na którąś z ofert musimy sprecyzować na co potrzebne są nam pieniądze, jaką kwotę potrzebujemy, ile czasu możemy spłacać dane zobowiązanie i w końcu jaka wysokość raty miesięcznej jest dla nas do zaakceptowania. Kredyt na mniejsze wydatki takie jak wycieczki czy zakup nowego sprzętu RTV lub AGD nie musi wcale być wielkim obciążeniem dla domowego budżetu. Trzeba tylko dobrze dobrać okres kredytowania w taki sposób aby wysokość rat była na akceptowalnym poziomie. Wybór konkretnej oferty można rozpocząć dopiero po zebraniu odpowiednich informacji dotyczących naszych preferencji kredytowych. Wcześniej nie można porównywać poszczególnych ofert, gdyż są one zbyt bardzo zróżnicowane.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *