Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, a może opłaca się z hipoteką?

Jeśli spłacamy kilka kredytów i pożyczek w ciągu miesiąca i łączna wysokość tych rat jest dla nas zbyt dużym obciążeniem to jest pewne wyjście z tego problemu. Możemy się zdecydować na kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, który pozwoli na płacenie miesięcznie tylko jednej raty, która dodatkowo będzie niższa od dotychczasowych. Jest to tak na prawdę kredyt służący do spłaty innych zobowiązań.

Z uwagi na to, że jest z reguły zaciągany na dłuższy okres czasu niż dotychczasowe zobowiązania to możliwe jest płacenie niższych rat, gdyż ich ilość jest proporcjonalnie większa. Dzięki niemu można sobie poradzić w trudnych sytuacjach, gdy borykamy się za sporym zadłużeniem.

Istnieją dwa typy kredytu konsolidacyjnego.

Pierwszy z nich jest określany mianem bez hipoteki. Oznacza to, że bank nie ma dodatkowego zabezpieczenia w postaci nieruchomości. Skutkuje to tym, że oprocentowanie takiego kredytu jest dosyć wysokie i jednocześnie okres spłaty nie przekracza zwykle 10 lat. Suma pieniędzy jaka można w ten sposób pożyczyć jest tez niższa niż w przypadku zabezpieczenia hipotecznego. Za to przeznaczony on jest także dla tych osób, które nie posiadają praw własności do żadnej wartościowej nieruchomości.

Drugim typem kredytu konsolidacyjnego jest taki z zabezpieczeniem w postaci hipoteki. Może on być udzielany nawet na okres do 30 lat. Także kwota kredytu może być znacznie wyższa i sięgać 80% wartości nieruchomości wpisanej w hipotekę.

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, a może opłaca się z hipoteką?

Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, a może opłaca się z hipoteką?

Oprocentowanie w przypadku tego kredytu jest znacznie niższe i znacznie mniej obciąża miesięczne wydatki. Jeśli ilość i wysokość rat, które mamy do spłacenia przerasta nasze możliwości finansowe to warto jest pomyśleć nad kredytem konsolidacyjnym. W zależności od tego czy dysponujemy odpowiednią nieruchomością, czy nie można wybierać pomiędzy takim kredytem z hipoteka lub bez. Oczywiście jeśli tylko jest taka możliwość to powinniśmy decydować się na ten pierwszy wariant to znaczy kredyt konsolidacyjny z hipoteka, który jest tańszy od podobnego bez hipoteki oraz można przy jego pomocy uzyskać większe środki. Nikomu nie poleca się życia z ciągłym poczuciem, że ma się jakieś zobowiązania finansowe wobec banku, ale w dzisiejszych realiach jest to jedyny sposób na poprawę swojego poziomu życia we w miarę szybkim tempie bez konieczności wieloletnich wyrzeczeń i oszczędzania.

Wiele młodych osób nie ma wyboru i jeśli chce posiadać jakiś majątek to musi najpierw wziąć kredyt na jego zakup. Niestety oprocentowanie kredytów nie jest małe i zawsze trzeba się z tym liczyć planując jak będą wyglądały nasze miesięczne wydatki po uwzględnieniu konieczności płacenia rat kredytowych. Jest to o tyle ważne, że później może się okazać, że mamy pieniądze jedynie na cześć naszych zobowiązań i sytuacja znacznie się wtedy komplikuje. Kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem w takich sytuacjach, gdy nasze miesięczne obciążenie z tytułu płacenia rat kredytowych przerasta nasze możliwości finansowe. Pozwala na połączenie wszystkich miesięcznych rat w jedną i jednoczesne zmniejszenie jej wysokości. Jest to często jedyna metoda wydostania się z kłopotów finansowych bez pozbywania się części majątku na spłacenie zobowiązań finansowych.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *