Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Kredyt hipoteczny, czyli jak wydoić klienta

Dla osób nie posiadających odpowiednich funduszy na zakup swojego nowego domu lub mieszkania oferują specjalne środki finansowe, które mogą stanowić nawet 100% wartości danej nieruchomości. Jest to produkt o nazwie kredyt hipoteczny i staje się on coraz bardzie popularny szczególnie wśród młodych małżeństw, które chcą zamieszkać we własnym domu z dala od rodziców i teściów.

Tego rodzaju wsparcie finansowe udzielane jest na okres od kilkunastu do kilkudziesięciu lat. Zabezpieczeniem w tego typu kredycie jest sama nieruchomość, co pozwala na zmniejszenie oprocentowania w stosunku do kredytów gotówkowych. Jednak z racji tego, że kredyty hipoteczne udzielana się na długi okres czasu, zyski z ich udzielania przekraczają często 70% wartości pożyczonej kwoty. Dzieje się tak z prostej przyczyny.
Załóżmy, że pożyczamy od banku 300 tysięcy złotych na nowe mieszkanie przy oprocentowaniu rocznym 5%. Po roku czasu same odsetki stanowią 15 tysięcy złotych, jednak tak na prawdę koszty kredytu są o wiele większe i sięgają rocznie średnio 10% wartości kredytu. Klienci musza mieć świadomość tego, że banki udzielają kredytów po to, żeby zarobić na tym odpowiednio, więc nie ma co liczyć na to, że pożyczając od nich pieniądze zrobimy złoty interes.

Kredyt hipoteczny, czyli jak wydoić klienta.

Kredyt hipoteczny, czyli jak wydoić klienta.

W przypadku, gdy w grę wchodzi kredyt hipoteczny z hipoteką nie widać tak tych dodatkowych kosztów, jakie ponosi kredytobiorca. Wynika to z faktu, że kredyt taki jest rozłożony na długi okres czasu i poszczególne raty stanowią mały ułamek pożyczonej kwoty.

Generalnie na pożyczanie pieniędzy z banku powinny się decydować osoby, które nie maja innych perspektyw. Wszystkie pozostałe, jeśli nie chcą fundować prezesom banków nowych samochodów powinny starać się odłożyć pieniądze z własnej pracy lub pożyczyć środki od rodziny. Każdy, kto bierze kredyt na zakup domu lub mieszkania musi mieć świadomość tego, że jest to kiepska inwestycja na której można tylko sporo stracić. Kredyty hipoteczne są głównym źródłem dochodu dla większości banków dlatego, że gwarantują im regularne i długoterminowe przychody. Ich długoterminowość sprawia, że przychody te są jeszcze większe niż mogłoby na to wskazywać podane w ulotkach oprocentowanie, które jest często bardzo zaniżone i nie uwzględnia pewnych obowiązkowych opłat.

Wszystko to sprawia, że banki lubią udzielać tego typu kredytów, gdyż są one dla nich także bardzo bezpieczne. Jak sama nazwa wskazuje kredyt hipoteczny posiada jako swoje zabezpieczenie hipotekę, czyli prawo własności do jakiejś nieruchomości lub jej części. Dlatego bank może bez obaw udzielać tego typu kredytu bo jeśli klient nie wywiązuje się z comiesięcznych rat kredytowych to wtedy na drodze postepowania komorniczego bank może zażądać sprzedaży nieruchomości i odzyskania swoich pieniędzy wraz z należnymi odsetkami. W takiej sytuacji kredytobiorca z reguły zostaje z niczym. Nie ma ani mieszkania, ani pieniędzy, żeby kupić kolejne. Kredyty hipoteczne doprowadziły do bankructwa wiele rodzin, gdyż nie były one w stanie spłacać tak wysokich rat i jednocześnie zapewnić sobie godziwych warunków życia. Należy z nimi bardzo uważać i nie pożyczać od banku więcej pieniędzy niż to jest niezbędne i konieczne bo może się później okazać, że nie będziemy w stanie regularnie spłacać zbyt wysokich miesięcznych rat kredytowych.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *