Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Konsolidacja kredytów od a do z

Kredyty to obecnie codzienność. Nie ma chyba osoby, czy rodziny, która nie żyła by z jakąś sumą na karku. Bierzemy na kredyt praktycznie wszystko, od drobnych rzeczy w rzekomych kredytach zero procent w marketach po samochody czy mieszkania. Szybki kredyt to obecnie nie problem. Wielu osobom się wydaje, że wzięcie niewielkiej sumy na kredyt jest zupełnie bezbolesne. Zaciągają więc kolejne kredyty na tostery, odkurzacze, aparaty. Nagle okazuje się, że szybki kredyt, wyciągnął nam z kieszeni kilka tysięcy a suma rat wynosi już kilka set złotych. Co robić w takim wypadku? Dobrym rozwiązaniem jest kredyty konsolidacyjny. Dzięki takiemu rozwiązaniu zamieniamy kilka rat w jedną, lub przenosimy te najbardziej uciążliwe do innego banku. Często bowiem banki, poszukując klientów, próbują przejąć klientów innych banków oferując im niższe oprocentowanie. W wyniu zdecydowania się na kredyt konsolidacyjny, możemy zaoszczędzić całkiem wysoką sumę pieniędzy. Zanim jednak się zdecydujemy na zmianę banku musimy wziąć pod uwagę kilka aspektów.

1.      Sprawdźmy z któryś z kredytów nie kończy się w najbliższym czasie.

Ilość zaciągniętych kredytów, często wprowadza chaos w domowy budżet. Wiele osób nie jest w stanie zapanować nad spłacaniem rat i ustawia zlecenia stałe na koncie internetowym w banku. Może jest to i dobre rozwiązanie, ale zwykle przez nie przestajemy panować nad tym co się z danym kredytem dzieje. Często się okazuje, że szybki kredyt był na tyle szybki, że praktycznie jego spłata zbliża się ku końcowi. Zanim więc zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny, sprawdźmy, czy któreś z kredytów nie kończą się w najbliższym czasie. Lepiej szybciej spłacić część zobowiązań.

2.      Spróbuj wynegocjować lepsze warunki w starym banku.

Zanim podpiszesz umowę w innym banku, zadzwoń do swojego obecnego – lub lepiej wybierz się tam osobiście – i powiedz, że zmieniasz bank. Nie musisz mówić nic więcej. W większości przypadków, pracownicy momentalnie zasypią Cię lepszymi ofertami, byle Cię tylko zatrzymać! Bez względu na to czy chodzi tu o szybki kredyt, czy jakiś większy kredyt (np. hipoteczny), bankom zależy na zatrzymaniu klienta przy sobie.

3.      Zobacz czy w ogóle zaoszczędzisz

Aby uzyskać klienta banki są w stanie dużo obiecać. Jeśli jednak brałeś kredyt w okresie boomu budowlanego, kiedy to mieszkania były drogie a kredyty tanie, możesz być pewien, że obecnie nawet Twój bank, nie zaproponuje CI dużo lepszych warunków. Nawet jeśli kredyt konsolidacyjny jest bardziej atrakcyjny, sprawdźmy, czy przypadkiem różnica w cenie nie zrekompensują opłaty dodatkowe jak prowizje, marże za udzielenie kredytu i oczywiście prowizja od wcześniejszej spłaty w poprzednim banku.

4.      Niższe raty nie koniecznie tańszym rozwiązaniem.

Oczywiście niskie raty kuszą, ale zanim się na nie zdecydujemy, sprawdźmy czy rzeczywiście są opłacalne. Banki dające kredyt konsolidacyjny bazują na niewiedzy klientów. Każdy kredyt może mieć niższą ratę, jeśli zostaną one rozpisane na dłuższy okres. Trzeba jednak wiedzieć, że w wypadku takim rosną koszty kredytu, czyli ostatecznie zapłacimy za niego dużo więcej.

5.      Kredyt konsolidacyjny uniemożliwia odliczanie odsetek kredytowych.

Wiele osób korzysta z możliwości odliczania odsetek na spłatę kredytu mieszkaniowego. Trzeba sprawdzić w takim wypadku czy korzyści wynikające ze zmiany wszystkich rat w jedną nie są mniejsze od tych które daje możliwość ulgi odsetkowej.

Dlaczego kredyt konsolidacyjny jest bardziej opłacalny niż szybki kredyt? Ten pierwszy jest brany zwykle pod hipotekę. Z tego też względu istnieje możliwość uzyskania dużo niższej raty kredytu. Dodatkowo opłaty administracyjne obsługi kilku kredytów w różnych bankach zamieniamy na jedną opłatę administracyjną jednego banku. Sprawdź ofertę banku na kredyt konsolidacyjny, jednak zanim się zadłużysz do tego stopnia, że nie będziesz w stanie spłacać rat starych kredytów. Kredyt taki dokładnie tak samo jak inne, nie zostanie nam przyznany, jeśli nie mamy zdolności kredytowej czy mamy złą historię w bik.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *