Kredyt, pożyczka, karta, konto, leasing i inne prdukty bankowe.
онлайн займ на карту без отказа
Kategorie Na Blogu

Gotówka od ręki 1000 złotych za darmo

Rynek banków w Polsce kwitnie i dziś to nie klient szuka miejsca lokaty swoich oszczędności czy comiesięcznych wypłat wynagrodzenia, lecz to instytucje bankowe usilnie starają się o portfele klientów, przekonując ich do swojej oferty rozmaitymi sposobami. Po latach walki o klienta za pomocą opłat prowizyjnych, opłat za prowadzenie konta czy przelewy, czasie, kiedy oferowano szybkie pieniądze i najtańszy kredyt – przyszedł czas na… rozdawanie pieniędzy. Atrakcyjną nowością dodawaną do założonego w banku rachunku jest dziś tani kredyt pobierany w ramach tegoż. Szacuje się, że w 2009 roku Polacy wzięli kredyt w swoim rachunku na łącznie ponad 11 mld zł. Przy dobrych ofertach banku takiej okazji na szybkie pieniądze, gdy wydatki przycisną do muru, nie powinno się przepuszczać. W wielu jednak przypadkach kredyt w rachunku jest oprocentowany nawet do 20 procent, a to powoduje, że raz – nie jest to już sposób na najtańszy kredyt, i dwa – brak przymusu szybkiego jego spłacenia wpędza nas w pułapkę odsetek, które „na boku” narastają.

Gotówka od ręki 1000 złotych za darmo

Gotówka od ręki 1000 złotych za darmo

Tym samym, potencjalnie tani kredyt staje się niewygodny i trochę…zbyt drogi.
Oczywiście, i w tej materii banki starają się wyjść naprzeciw potrzebie konsumenta, czyli swojego klienta, oferując do pewnych limitów kwotowych (np. 1 tys. złotych) bezpłatne oprocentowanie takiego kredytu. Widełki kwotowe w ramach zwolnienia z opłat odsetkowych także są ustalane indywidualnie przez bank.

Innym, stosowanym już rozwiązaniem, jest też wprowadzanie nieoprocentowanego salda ujemnego dla konta przez okres np. 7 dni. Są wreszcie banki, które dopuszczają np. zmniejszanie przez klienta comiesięcznego limitu kredytowego o daną kwotę.
Jeśli jest nam potrzebna gotówka od ręki i chcemy w ramach naszego konta uruchomić linię kredytową, by w maksymalnie krótkim czasie otrzymać z niego szybkie pieniądze, pamiętajmy o tych kilku ważnych zasadach, które ułatwią nam późniejsze regulowanie należności. Poza wspomnianymi wyżej „pułapkami” takiej formy zadłużania się, należy pamiętać, że wciąż pożyczamy pieniądze. W tym jednak przypadku są one brane korzystniej choćby dlatego, że kary w postaci odsetek płacone są przez nas wyłącznie od kwoty zaciągniętego kredytu. To stawia taką formę wewnętrznej pożyczki ponad pozostałym formami zadłużania, które wymagają regularności, za brak której słono karzą. Tymczasem ów kredyt w ramach konta to rzeczywiście dziś najtańszy kredyt, który w wielu wypadkach może okazać się nawet „za darmo”, jest znacznie efektywniejszy od innych form kredytowych, a na pewno obarczony znacznie mniejszym dla nas finansowym ryzykiem.

Podziel się/Dodaj do ulubionych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *